Warsztaty szachowe
Termin do wyboru, jest możliwość zapisania się na oba warsztaty:
26 maja 2024 (niedziela), godzina 14.00–17.00
6 czerwca 2024 (czwartek), godzina 17.00–20.00
Szachowe Sztuki Walki to warsztaty, na których nauczymy Cię grać w jedną z najpopularniejszych na świecie gier logicznych. Celem zajęć jest poznanie zasad i rozwijanie swoich umiejętności poprzez towarzyskie partie pod okiem prowadzącego. Zajęcia są zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych graczy.
W niedzielę 26 maja pierwsze 30 minut zajęć będzie poświęcone dla nowych zawodników, którzy nauczą się podstawowych zasad gry królewskiej, do których zalicza się: jak poruszają się poszczególne bierki i jakie jest ich ustawienie początkowe, podstawowe pojęcia, takie jak szach, szach-mat, pat, roszada, promocja pionka. W tym czasie bardziej doświadczeni zawodnicy będą mieli czas na rozgrzewkę polegającą na szybkich partiach towarzyskich. Po zakończeniu pierwszej części początkujący będą mieli okazję zagrać ze sobą kilka partii. W drugiej części trwającej kolejne pół godziny bardziej zaawansowani gracze i chętni przeanalizują z 1 prowadzącym kilka partii szachowych rozegranych w przeszłości przez arcymistrzów. Po przeanalizowaniu kilku partii gracze będą mogli przez kolejne 2 godziny sprawdzić się w boju grając przeciwko sobie pod okiem prowadzącego.
W czwartek pierwsze minuty zajęć będą poświęcone na analizę partii historycznych, co pomoże zrozumieć początkującym zasady gry w debiucie i podstawowe motywy szachowe, a bardziej zaawansowani gracze będą mogli dodać do swojego repertuaru kolejne pomysły na partie. Po przeanalizowaniu kilku partii gracze będą mogli zagrać pomiędzy sobą, żeby swoją wiedzę przełożyć na praktyczne partie, oczywiście z pomocą prowadzącego.
Prowadzenie – Michał Kowalik – Informatyk i szachista. Członek Lubelskiego Klubu Szachowego i student Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Animator kultury, w przeszłości prowadzący warsztatów w Domu Kultury o tematyce gier RPG. Od kilku lat przygotowuje uczniów do egzaminów ósmoklasisty i egzaminów maturalnych z matematyki. Pasjonat muzyki i wspinaczki boulderowej.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Zapisy za pośrednictwem formularza.
Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin w ramach Programu Dzielnice Kultury, którego operatorem jest DDK „Węglin”
Kontakt: e-mail: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl, telefon: 882 433 041