Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC

Dostępność

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń budynku do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Zapraszamy do zapoznania się z Deklaracją dostępności DDK  „Czuby Południowe”.

W pobliżu DDK „Czuby Południowe” Znajdują się 2 przystanki autobusowe:

Os. Widok 01 (ul. Filaretów)

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 26, 37, 45, 0N1, 160

Os. Widok 02 (ul. Filaretów)

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 11, 26, 32, 37, 44, 45, 0N1, 160

Z tych przystanków należy kierować się w stronę wieżowca na ulicy Wyżynnej.

Zdjęcie przystanku "OS. WIDOK", w tle ścieżki dojścia do budynku i sam budynek, gdzie jest Dedek.

Droga z przystanków pozbawiona jest trudnych barier, przebiega chodnikiem, na przejściach dla pieszych są obniżone krawężniki. Należy jedynie zwrócić uwagę na jedno obniżenie oraz wywyższenie terenu po drodze do DDK. Ma ono umiarkowaną wysokość i z reguły nie stanowi przeszkody dla osób z niepełnosprawnościami. Może być jednak wymagające dla osoby z mniejszym zasobem sił.

Chodnik biegnacy od przystanku WIDOK do budynku Wyżynna 16; trasa najpierw łagodnie opada w dół, potem przecina się z osiedlową uliczką, potem wysokość chodnika łagodnie się zwiększa.

Przy DDK znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonym oraz oznaczonym miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnościami. Żeby dojechać do parkingu z wyznaczonym miejscem parkingowym polecamy skorzystać z mapki poniżej – należy objechać miejsce, w którym znajduje się pomarańczowy DDK  szerszym łukiem po ulicy Wyżynnej.

Mapa z zaznaczonym sposobem dojazdu do budynku Wyżynna 16, po skręcie z ulicy Filaretów należy jechać po połkolu ulicy Wyżynnej aż objedzie się dookoła budynek z DDKiem.

Zdjęcie miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami przy Dedeku, miejsce znajduje się tuż przy wejściu do domu kultury.

Przed wejściem do lokalu znajdują się schody oraz dwie pochylnie. Jedna, po lewej stronie schodów, jest stroma i pozbawiona barierek. Druga, znajdująca się po prawej stronie schodów,  ma dużo łagodniejszy kąt nachylenia i posiada barierki na całej długości.

Zdjęcie pochylni, pochylnia gięta raz pod kątem 90 stopni, ma łagodne nachylenie.

Lokal jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi wejściowe mają szerokość ponad 90 cm. Próg w drzwiach wejściowych ma około 3 cm.

Zdjęcie drzwi wejściowych do Dedeku.

Wszystkie sale oraz toalety znajdują się na jednym poziomie lokalu. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń, są szerokie na minimum 80 cm, nie posiadają progów, nie stanowią bariery dla osób poruszających się na wózku. W salach znajdują się kanapy oraz krzesła (bez podłokietników), z których można skorzystać.

Zdjęcie sali z kanapami w Dedeku.

W DDK znajduje się również toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Przy muszli klozetowej oraz umywalce znajdują się pochwyty wspomagające. Toaleta i przedsionek są również wystarczająco przestronne dla potrzeb manewrowania wózkiem. Wysokość umywalki oraz sposób zawieszenia lustra umożliwiają skorzystanie przez osoby poruszające się za pomocą wózka. Toaleta nie posiada oznaczeń kontrastowych, ani alarmu przywołującego.

Zdjęcie muszli w toalecie, pochwyty po obu jej stronach.

W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

DDK „Węglin”–  info@ddkweglin.pl / 81 466 59 10

Koordynatorka ds. dostępności – Dominika Knap

dostepnosc@ddkweglin.pl

 

 

Podczas rozmowy lub w treści maila prosimy o podanie: daty zwiedzania/warsztatów, liczby osób, rodzaju niepełnosprawności, które mają Uczestnicy i Uczestniczki (jeśli dotyczy), w tym zwłaszcza występujących trudności związanych z komunikacją oraz wykorzystywanych alternatywnych i wspomagających sposobach komunikacji.

Informacje te pomogą nam zaproponować scenariusz wydarzenia oraz przygotować materiały edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy również do zgłaszania nam wszelkich uwag po wizycie w naszym DDK, pomogą nam one jeszcze lepiej dostosować przestrzeń do Państwa potrzeb.