Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dostępność

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń budynku do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Zapraszamy do zapoznania się z Deklaracją dostępności DDK  „Czuby Południowe”.

W pobliżu DDK „Czuby Południowe” Znajdują się 2 przystanki autobusowe:

Os. Widok 01 (ul. Filaretów)

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 26, 37, 45, 0N1, 160

Os. Widok 02 (ul. Filaretów)

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 11, 26, 32, 37, 44, 45, 0N1, 160

Z tych przystanków należy kierować się w stronę wieżowca na ulicy Wyżynnej.

Zdjęcie przystanku autobusowego oraz budynku, w którym znajduje się DDK

Droga z przystanków pozbawiona jest trudnych barier, przebiega chodnikiem, na przejściach dla pieszych są obniżone krawężniki. Należy jedynie zwrócić uwagę na jedno obniżenie oraz wywyższenie terenu po drodze do DDK. Ma ono umiarkowaną wysokość i z reguły nie stanowi przeszkody dla osób z niepełnosprawnościami. Może być jednak wymagające dla osoby z mniejszym zasobem sił.

Zdjęcie przedstawiające drogę do DDK z przystanku

Przy DDK znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonym oraz oznaczonym miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnościami. Żeby dojechać do parkingu z wyznaczonym miejscem parkingowym polecamy skorzystać z mapki poniżej – należy objechać miejsce, w którym znajduje się pomarańczowy DDK  szerszym łukiem po ulicy Wyżynnej.

Mapa dojazdu do miejsca postojowego przy DDK

Zdjęcie przedstawiające miejsce postojowe przy DDK

Przed wejściem do lokalu znajdują się schody oraz dwie pochylnie. Jedna, po lewej stronie schodów, jest stroma i pozbawiona barierek. Druga, znajdująca się po prawej stronie schodów,  ma dużo łagodniejszy kąt nachylenia i posiada barierki na całej długości.

Zdjęcie przedstawiające pochylnię przed wejściem do DDK

Lokal jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi wejściowe mają szerokość ponad 90 cm. Próg w drzwiach wejściowych ma około 3 cm.

Zdjęcie przedstawiające wejście do DDK

Wszystkie sale oraz toalety znajdują się na jednym poziomie lokalu. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń, są szerokie na minimum 80 cm, nie posiadają progów, nie stanowią bariery dla osób poruszających się na wózku. W salach znajdują się kanapy oraz krzesła (bez podłokietników), z których można skorzystać.

Zdjęcie sali z kanapami w DDK

W DDK znajduje się również toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Przy muszli klozetowej oraz umywalce znajdują się pochwyty wspomagające. Toaleta i przedsionek są również wystarczająco przestronne dla potrzeb manewrowania wózkiem. Wysokość umywalki oraz sposób zawieszenia lustra umożliwiają skorzystanie przez osoby poruszające się za pomocą wózka. Toaleta nie posiada oznaczeń kontrastowych, ani alarmu przywołującego.

Zdjęcie przedstawiające toaletę w DDK

W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

DDK „Węglin”–  info@ddkczubypoludniowe.pl  / 81 466 59 18

Koordynatorka ds. dostępności – Joanna Łaska-Jarosz

j.laska-jarosz@ddkweglin.pl

81 466 59 17 / 882 433 034

Podczas rozmowy lub w treści maila prosimy o podanie: daty zwiedzania/warsztatów, liczby osób, rodzaju niepełnosprawności, które mają Uczestnicy i Uczestniczki (jeśli dotyczy), w tym zwłaszcza występujących trudności związanych z komunikacją oraz wykorzystywanych alternatywnych i wspomagających sposobach komunikacji.

Informacje te pomogą nam zaproponować scenariusz wydarzenia oraz przygotować materiały edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy również do zgłaszania nam wszelkich uwag po wizycie w naszym DDK, pomogą nam one jeszcze lepiej dostosować przestrzeń do Państwa potrzeb.