

Zapraszamy na Choinkowe detale w ramach Niezwykłego Warsztatu Gwiazdkowego.
6 grudnia 2025 (sobota), godzina 10.00–13.00
Zamiast gotowych ozdób z półek sklepowych – własne pomysły, ręce i wspólna radość tworzenia. W tym roku w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” zapraszamy na Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy, na którym skupimy się na choinkowych detalach.
Wspólnie będziemy tworzyć papierowe bombki o lekkich, fantazyjnych kształtach, przestrzenne kule zdobione techniką decoupage, miękkie aniołki i choinki z filcu oraz kolorowych tkanin. Nie zabraknie tradycyjnych pająków ze słomek i papieru, które od lat wpisują się w polską kulturę ludową, a także tekturowych reniferów – ich rogi staną się nietypową alternatywą dla choinki i miejscem, gdzie zawisną wszystkie wykonane ozdoby. Każdy z tych przedmiotów będzie nie tylko dekoracją, lecz także opowieścią o wspólnym czasie, cierpliwości i radości tworzenia.
Podczas wydarzenia zostanie otwarta wystawa twórcy ludowego Michała Kowalika „Z papieru wycięte – tradycja lubelskiej wycinanki”, która pozwoli spojrzeć na rękodzieło w szerszym, kulturowym kontekście. Odbędzie się ona w ramach programu stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego dla artystów - MŁODY TWÓRCA KULTURY.
Podczas spotkania i aż do świąt wspólnie udekorujemy Dedekową choinkę i wypełnimy ją sąsiedzkimi życzeniami, tworząc przestrzeń, w której każdy detal stanie się częścią większej całości – dedekowej wspólnoty.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.
Warsztaty dla wszystkich bez względu na wiek.
Prowadzenie: Katarzyna Kozidrak, Florentyna Nastaj, Sylwia Niedziałek, Dorota Pachoł, Emilia Skubis, Wioletta Stafińska
Dodatkowo odbędzie się wystawa Michała Kowalika - „Z papieru wycięte” – dziedzictwo wycinanki lubelskiej, odbywająca się w ramach programu stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego dla artystów - MŁODY TWÓRCA KULTURY
Kontakt: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl, 882 433 041
DOSTĘPNOŚĆ
Informację o dostępności budynku przeczytasz w zakładce Dostępność (Kliknij w link)
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz skorzystać z asysty, skontaktuj się z koordynatorem dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl
Galeria zdjęć z wydarzenia:
