„F2, czyli Fajne Ferie na Czubach Południowych 2024” to propozycja na aktywne i twórcze spędzenie zimy w mieście. Uczestnicy i Uczestniczki wezmą udział w warsztatach tworzenia treści wizualnych, poznawania technik ożywiania obrazu, nagrywania dźwięków oraz wykonywania tekturowych, ale jednak ruchomych, superbohaterów. Do czynnego uczestnictwa w warsztatach będą potrzebne telefony komórkowe.
Prowadzące: Ola Artyszuk oraz Lidka Szpulka.
I tydzień warsztatowy: 29.01-02.02.2024, godz. 9.00-15.00
II tydzień warsztatowy: 05.02-09.02.2024, godz. 9.00-15.00
Ramowy program obu tygodni warsztatowych:
29 stycznia i 5 lutego, poniedziałki
Film, video, tik tok, reels – poznajemy się!
Pierwszy dzień to czas na poznanie się, gry i zabawy integracyjne. Puścimy wodze fantazji, gdzie każdy wymyśla własną opowieść, która będzie podstawą naszych kolejnych działań.
Porozmawiamy sobie o współczesnej roli video w świecie. O historii ruchomego obrazu, o tym jak ewoluował sprzęt i techniki. Poznamy też przykłady tego, co można nagrać za pomocą telefonu oraz co sprawia, że film wywołuje konkretne emocje. Dowiemy się też więcej o aplikacji do montażu – CapCut.
30 stycznia i 6 lutego, wtorki
Sprzęty i podstawy nagrywania – tworzymy ruchome postacie
Będziemy uczyć się o tym co jest niezbędne, aby nagrywać fajne materiały. Nauczymy się korzystać z kamery w telefonie, by uzyskać jak najlepsze efekty i jakość nagrań. Poznamy tajniki stabilizacji, pracy ze światłem i dźwiękiem. Jak nagrywać się z ręki, jak nagrywać innych ludzi, a jak przedmioty? Zmontujemy pierwsze filmy i stworzymy do nich ruchome postacie z tektury, papieru, korka i pinezek.
31 stycznia i 7 lutego, środy
Green screen, triki filmowe i magiczne tła
Po opanowaniu podstaw przejdziemy do prawdziwej montażowej magii. Czas na przejścia po pstryknięciu palcami, zamianę miejscami i klonowanie postaci! Poznamy zasady pracy z green screenem i tzw. kluczowaniem. Na dużym formacie używając farb, kredek, flamastrów, stworzymy oryginalne tła, na których występować będą nasi tekturowi bohaterzy i bohaterki.
1 i 8 lutego, czwartki
Portret Stop Motion i praca z mikrofonem
Popracujemy w technice animacji poklatkowej. Najpierw poznamy jej zasady i możliwości. Potem za pomocą papieru, nożyczek i kredek stworzymy swoje autoportrety, którym następnie nadamy emocje dzięki technice stop motion. Pobawimy się też z mikrofonem! Powstanie studio nagraniowe.
2 i 9 lutego, piątki
Premierowy dzień filmowy i jak powstaje muzyka?
Zrobimy najprawdziwszą premierę niczym z największych festiwali filmowych! Zaprezentujemy filmy stworzone na warsztatach oraz opowiemy o zastosowanych technikach i co chcieliśmy tym filmem pokazać, powiedzieć albo sprawdzić. Będziemy dyskutować o procesie twórczym, o swoich trudnościach i odkryciach. To nie koniec atrakcji!
Pobawimy się także we wspólne tworzenie utworu muzycznego od podstaw – nagramy własną linię melodyczną na wybranym wirtualnym instrumencie.
Prowadzenie:
Ola Artyszuk – artystka, graficzka, twórczyni kreatywnych treści wizualnych. Opowiada historie obrazami, pracuje przy tworzeniu contentu digital i video dla instytucji, firm, marek i osób publicznych. Tworzy stylizowane zdjęcia, animacje stop motion, video i inne projekty wykraczające poza ściśle określone ramy. Największą przyjemność i artystyczne spełnienie daje jej szukanie niebanalnych, nieszablonowych, nowych i unikalnych rozwiązań, które wywołują efekt WOW.
Lidka Szpulka – plastyczka, instrumentalistka, animatorka, aktorka w teatrze lalkowym.
Pisze piosenki dla najmłodszych, komponuje muzykę do spektakli, prowadzi warsztaty artystyczne (m. in. w DDK Czuby Południowe – co poniedziałek można ją spotkać na zajęciach Dzika Rytmika).
Informacje organizacyjne:
Szczegółowe informacje i pytania: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl / 882-433-041