

21 marca 2026
godzina 16.00–21.00
To właśnie ten moment!
Po miesiącach wspólnej pracy, warsztatów, testów i rozmów nadchodzi wielka premiera gry Czubaki. Pierwszego dnia wiosny mieszkańcy i mieszkanki Czubów Południowych będą mogli zobaczyć efekt projektu, który powstał dzięki kreatywności i zaangażowaniu ich sąsiadów i sąsiadek. Przez wiele tygodni grupa projektowa budowała świat gry – od pierwszych szkiców i pomysłów, przez tworzenie postaci, aż po dopracowywanie zasad. To oni nadali Czubakom – bohaterom gry – charakter, humor i niepowtarzalny klimat, a teraz nadszedł czas, aby poznać je wszystkie.
Podczas premiery będzie można nie tylko po raz pierwszy zagrać w grę, ale też spróbować oswoić jak najwięcej Czubaków w turniejowych zmaganiach. Na miejscu będą również autorki i autorzy, którzy opowiedzą o kulisach powstawania projektu, będzie okazja by zapytać o najciekawsze pomysły, odrzucone koncepcje i wszystkie tajemnice, które kryją się za finalną wersją gry.
Gra została wydana z okazji X-lecia Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” i jest dowodem na to, jak wiele można stworzyć, kiedy działa się razem. To projekt, który powstał tu – na Czubach, dla Czubów i dzięki Czubom. Tegoroczny pierwszy dzień wiosny będzie pod znakiem planszówek. Zagrasz z nami?
Co będzie się działo?
- prezentacja gry,
- premierowe granie w Czubaki,
- turniej z nagrodami,
- robienie przypinek z Czubakami,
- wspólne granie w planszówki.
Podczas spotkania zaplanowany jest poczęstunek.
Wstęp wolny! Spotkanie dla wszystkich.
Kontakt:
e-mail: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl
telefon: 882 433 041
DOSTĘPNOŚĆ
Informację o dostępności budynku przeczytasz w zakładce Dostępność
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz skorzystać z asysty, skontaktuj się z koordynatorem dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl
