Słucha, mówi, szanuje – wystąpienia publiczne (2017)

Grafika projektu Słucha Mówi Szanuje.

Jak to możliwe, że niektórzy wychodzą przed audytorium i po prostu mówią, podczas gdy innych paraliżuje trema? Czy bycia dobrym mówcą można się nauczyć?

Przed Tobą stoi możliwość uczestniczenia w warsztatach dających odpowiedzi na te pytania. Dowiesz się jaką rolę pełni solidne przygotowanie, autoprezentacja i kreatywność w przemówieniach publicznych. Poznasz tajniki dynamiki grupowej, skutecznej komunikacji ze słuchaczami i skupiania na sobie ich uwagi. Nauczysz się, jak pracować nad tremą i jakie cechy w sobie pielęgnować, by być charyzmatycznym mówcą. Będziesz miał szansę wrzucić na warsztat zdobytą wiedzę. Zapraszamy do uczestniczenia w cyklu, bo jest to rzadka okazja, by przećwiczyć swoje umiejętności w miłej, wspierającej atmosferze.

Prowadzenie – Agata Semplińska

Soboty, godz. 9.30-13.30.

Terminy spotkań: 30.09., 14.10., 4.11., 18.11., 25.11. 2017

Zapisy: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

Koszt udziału: 10 zł/spotkanie lub 50 zł/cały cykl (Uwaga! Płatność z góry za cały cykl bez możliwości zwrotu w przypadku nieobecności lub rezygnacji)

Tematyka spotkań:

Autoprezentacja i komunikacja – 30.09.

Jakie elementy składają się na autoprezentację? Jaką rolę pełni autoprezentacja podczas wystąpień publicznych? Jak eliminować bariery i nieporozumienia podczas komunikacji ze słuchaczami? Przyjdź na spotkanie, a dowiesz się jeszcze więcej. Jak Cię widzą, tak Cię… słyszą, czyli rzecz o autoprezentacji i komunikacji.

Przygotowanie i przemawianie – 14.10.

Czeka Cię przygotowanie przemówienia, zebrania, szkolenia i nie wiesz jak się za to zabrać? Przyjdź na spotkanie, a Twoje wątpliwości znikną. Dowiesz się jak przygotować wystąpienie publiczne, a także jakie cechy w sobie pielęgnować, by być dobrym mówcą. Gwarantujemy możliwość szlifowania swoich umiejętności w miłej atmosferze.

Kreatywne wystąpienie, czyli twórcze przemówienie – 04.11.

Jak zacząć przemówienie, by obudzić zaciekawienie w zaspanym audytorium? Jak poprowadzić wystąpienie pełne humoru, w miłej atmosferze? Jak sprawić, by uczestnicy jak najwięcej zapamiętali ze spotkania? Przyjdź na warsztaty pełne ciekawych ćwiczeń, a poznasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Była trema, pstryk i nie ma – 18.11.

Suchość w ustach, serce walące jak młot, mokre dłonie… trema. Znasz to uczucie? Dopada nas często, gdy mamy powiedzieć coś do szerszego audytorium. Dobra wiadomość jest taka, że tremę da się przepracować! Jeśli chcesz poznać metody radzenia sobie z tremą, a także innymi kłopotami, które mogą Cię spotkać podczas przemówienia, przyjdź na spotkanie. Dowiesz się też, jakie są metody pracy z grupą oraz jak uczyć się od charyzmatycznych mówców.

Sztuka mówienia, a nie międlenia – 25.11.

Pamiętasz ten wykład w swoim życiu, na którym wykładowca dukał i dukał bez końca? Albo ten, na którym schował się za monitorem komputera i przez dwie godziny mówił do siebie, doprowadzając słuchaczy do stanu walki ze snem? Jeśli chcesz nauczyć się przemawiać inaczej – przyjdź, a dowiesz się jak mówić, by być zrozumiałym dla wszystkich słuchaczy, a także poćwiczysz emisję głosu.

O prowadzącej: Agata Semplińska – trener rozwoju osobistego i radca prawny. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, umiejętności trenerskich, wystąpień publicznych, motywacji, sprzedaży i wielu innych. Jej pasją są ludzie i rozmowy z nimi. Od wielu lat zgłębia tematykę psychologii i pedagogiki. Czerpie z minimalizmu to, co najbardziej efektywne. Prywatnie mama, czytelniczka, żeglarka i rowerzystka.

Polecamy

Strona powstała w ramach przedsięwzięcia grantowego „Dom otwarty” realizowanego w projekcie „Kultura bez barier” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Recent Posts

Top Categories

Top Tags