Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

Język angielski dla Dorosłych

środy:

17.00-18.00 – grupa początkująca-kontynuacja
Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą kontynuować naukę języka na poziomie podstawowym lub poznać angielski od podstaw. Uczestnicy i Uczestniczki będą mogli poznać podstawy języka, fonetykę i słownictwo oraz podstawowe struktury gramatyczne. Opanowanie tej wiedzy oraz umiejętności pozwoli, na przykład, zamówić za granicą jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.

18.30-19.30 – grupa średnio-zaawansowana I
Zajęcia dla osób kontynuujących naukę na poziomie średnio-zaawansowanym. Ich celem jest dalsze doskonalenie języka, z naciskiem na  umiejętność prezentowania opinii i dyskutowania na różnorodne tematy. W dużej mierze są to zajęcia o charakterze konwersacyjnym, z czym wiąże się nie tylko poszerzanie słownictwa i poznawanie struktur gramatycznych na bardziej zaawansowanym poziomie, ale także rozumienie tekstu czytanego i mówionego bardziej zbliżonego do języka, którym posługują się mieszkańcy krajów anglojęzycznych.

Zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych prowadzone są w DDK „Czuby Południowe” od 2015 roku. Są one przeznaczone dla osób, które pragną kontynuować naukę języka. Zajęcia umożliwiają poszerzenie nabytej już wiedzy i dalsze doskonalenie umiejętności językowych.

Wszystkie zajęcia w grupach są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby Uczestnicy i Uczestniczki mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności. Tempo realizacji materiału zależy od możliwości grupy, a atrakcyjność zajęć podnosi wykorzystanie pomocy naukowych (zaadaptowane teksty, nagrania audio, etc.). Ogromne znaczenia ma też życzliwa atmosfera panująca na zajęciach, chęć uczenia się dla własnej przyjemności i płynące z nauki korzyści, będące najlepszą motywacją, a brak presji egzaminacyjnej sprzyja współpracy i umożliwia  bezstresowe podejście do uczenia się.

Nie można też zapominać, że język nie tylko służy komunikowaniu się, ale jest równocześnie narzędziem poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Elementy wiedzy o współczesnym świecie, krajach anglojęzycznych i realiach socjo-kulturowych kształtują postawę tolerancji wobec innych kultur oraz otwarte spojrzenie na świat.

Instruktor – Andrzej Kępski

Kontakt – zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub telefonicznie (81) 466 59 18 / 882 433 041