Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

STANISŁAWA CELIŃSKA / KONCERT W WĄWOZIE

26/06/2021, godz. 20:00    

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem muzycznym pod kierownictwem Macieja Muraszko. „W tak pięknych okolicznościach przyrody” – Altanie w Parku Jana Pawła II.

Wraz z Radą Dzielnicy Czuby Południowe, współorganizatorem koncertu, mamy nadzieję, że będzie to doskonała okazja do spotkania, bycia razem i wspólnego czerpania radości ze sztuki.

Wstęp wolny

Stanisława Celińska jest znakomitą aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Ale jest również znaną i lubianą piosenkarką. Jej wspaniałe interpretacje, spotkania z widownią, jej empatia i charyzma przyciągają różne pokolenia. I nie bez powodu – na jej płytach i na koncertach każdy znajdzie coś dla siebie. Podjęła się niełatwego zadania na prośbę swoich fanów, z którymi spotykała się po koncertach i wsłuchiwała w ich życiowe historie, zarówno radosne i te smutne, Artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko, sięgając po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią słuchacza m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę. Duet Stanisława Celińska i Maciej Muraszko to od wielu lat gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.

Jej koncert to antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie, pochmurny poranek. Przede wszystkim to przyjaciel, w którego warto się wsłuchać Zarówno koncert, jak i płyty to doskonałe lekarstwo na współczesne rozterki.

Artystce na scenie towarzyszyć będą uznani polscy muzycy:

Wojciech Olszewski fortepian

Kuba Frydrych gitary

Krzysztof Samela kontrabas

Julia Muraszko skrzypce

Paweł Pełczyński saksofon

Janusz Muraszko akordeon

Maciej Muraszko perkusja

***

Jako piosenkarka Stanisława Celińska zadebiutował na 7. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1969). Za utwór „Ptakom podobni” przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Była również wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej, na których wzbudzała zawsze zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości i umiejętnościom interpretacyjnym. Do klasyki przeszedł jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 .

Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ tak jak kiedyś Cesaria  potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym charakterystycznym głosem. Od tego momentu rozpoczęła się również współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyli nietuzinkowy artystyczny duet.

W maju 2015 ukazał się album „Atramentowa…”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestselleru Empiku 2015. Cztery miesiące później wydano album „Suplement. Atramentowa…”, który był kontynuacją i dopełnieniem poprzedniego. Osiągnął status złotej płyty.

Kolejny album „Świątecznie…”z 2016 szybko zyskał status złotej płyty. Rok później reedycja świątecznej płyty została wzbogacona o 3 nowe utwory.

Sukces płyt zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań. Wmaju 2018 odbyła się premiera kolejnej płyty zatytułowanej „Malinowa”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”. W czerwcu podczas 56 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono na scenie platynową płytę „Malinowej…”.

W czerwcu 2019 Stanisława Celińska wzięła udział w koncercie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła do Polski i wykonała „Inwokację” Adama Mickiewicza do fenomenalnej muzyki Macieja Muraszko.

W maju 2020 ukazał się najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko – „Jesienna…”.

6 września 2020 Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko otrzymała Nagrodę Publiczności im. Karola Musioła podczas Koncertu Premier 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór „Niech minie złość”.