Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Luty 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29EC

Nie tylko poważna muzyka klasyczna / Iwona Agnieszka Siedlaczek

17/02/2016, godz. 18:00    

Jaka kultura,Iwona Agnieszka Siedlaczek.17.02.2016-banner kwadratowy

Czy boimy się słuchać muzyki klasycznej i czy naprawdę jest ona tylko dla wybranych? Do czego tańczono w XVIII wieku i co nucono pod nosem? Czy tylko mężczyźni komponowali i dawali koncerty? Czy słuchanie muzyki klasycznej dziś wymaga przygotowania?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Jaka kultura?”. Tym razem gościem Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” będzie Iwona Agnieszka Siedlaczek. Spotkanie poprowadzi red. Agata Koss-Dybała z Polskiego Radia Lublin.

Iwona Agnieszka Siedlaczek – z wykształcenia skrzypaczka i teoretyk muzyki, na co dzień prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Jej pasją są badania nad filozofią kultury wysokiej, w szczególności muzyki, jak też propagowanie muzyki klasycznej w szerokich kręgach społecznych Lublina i Lubelszczyzny. Zajmuje się ponadto pisaniem o muzyce i krytyką muzyczną. Współpracowała z dwumiesięcznikiem „Res Humana”, kwartalnikiem „Kresy”, kwartalnikiem „Przemyski Przegląd Kulturalny”, Gazetą Wyborczą w Lublinie, pisuje do lubelskiego „Niecodziennika Bibliotecznego”. Przez siedem lat prowadziła „Wtorki z muzyką klasyczną” w Filii nr 2 MBP w Lublinie, przygotowując merytorycznie 57 autorskich audycji na różne tematy muzyczne, pokazane w szeroko pojętym kontekście kultury. Jej życie nie miałoby sensu bez Muzyki, Kultury, Arcydzieł różnych epok, a także bez możliwości grania, mówienia o nich, pisania i realnego, istotnego dla współczesności pokazywania nadal aktualnych wartości, których są nośnikami.

O cyklu:

Otwarty na propozycje cykl spotkań poświęconych zjawiskom współczesnej kultury. Spotkania z gośćmi, rozmowy na temat nowości filmowych, wydawniczych, teatralnych, prelekcje, wykłady, dyskusje. Raz w miesiącu spotykamy się, by porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na tematy ważne dla współczesnej kultury. Spotkania prowadzi red. Agata Koss-Dybała (Polskie Radio Lublin). Kuratorką cyklu jest Dorota Lesiak.

wstęp wolny!