Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Amerykański sen

17/06/2018, godz. 13:00    

Zapraszamy do Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” przy ulicy Judyma 2a na koncert podsumowujący kolejny sezon warsztatów muzycznych prowadzonych w DDK „Czuby Południowe”.

W wykonaniu młodych instrumentalistów usłyszymy największe hity muzyki amerykańskiej, przełamane europejską klasyką. Chcecie się dowiedzieć, co by było, gdyby Jan Sebastian Bach udał się w podróż do Kalifornii? Zapraszamy!

Przez miniony sezon warsztatowicze ćwiczyli swoje muzyczne  umiejętności. Młodsi pianiści zdobywali wiedzę z zakresu teorii muzyki: uczyli się czym są triole i fermaty, jak zagrać voltę i czym jest repetycja. Doskonalili techniki gry na staccato, portato i legato. Inni kontynuowali naukę dotyczącą notacji muzycznej, tym razem w kluczu basowym, uczyli się artykulacji i skomplikowanego nazewnictwa muzycznego. Sięgnęli po większe formy muzyczne i włączyli do repertuaru szalone rytmy boogie woogie i inne, nawiązujące do muzyki jazzowej. Z kolei podczas warsztatów gitarowych, uczestnicy mieli możliwość nauczyć się utworów z szeroko pojętej muzyki gitarowej, ale co najważniejsze mogli grać razem z innymi. Z każdym sezonem coraz lepiej zrozumieją puls i rytm muzyki. W minionym sezonie warsztatowym uczestnicy nauczyli się wielu utworów kręgu muzyki amerykańskiej, m.in. „Nothing else matters”, „The Unforgiven”, „Sweet Home Alabama”, formy bluesa, „Knocking on a heavens door”, które będzie można usłyszeć podczas koncertu.

Występują:
Bruno Bandurski, Aleksandra Baranowska, Jerzy Ćwikliński, Aleksandra Flak, Piotr Gadaj, Karolina Golec, Zofia Kaczka, Szymon Kowalczyk, Jeremi Krawczyński,  Zofia Księżniak, Ewa Kukulska, Kamila Osieleniec, Aleksandra Ostrowska, Julia Pawłowicz, Zuzanna Popiołek, Paulina Siwek, Szymon Świderski, Dominik Ukalski, Bartłomiej Wójcik, Pola Żurawska

Przygotowanie: Lidia Dzhmachyan, Michał Lewartowicz, Agnieszka Milaniuk

Czas trwania – ok. 1 godz.

Wstęp wolny!

Więcej informacji o Warsztatach gitarowych i Warsztatach pianistycznych