Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Rękodzielnica – Przymiarka (2019-2021)

Moda jest obecna we wszystkich kulturach, w których ubiór nie posiada jedynie funkcji użytkowej. Źródłem mody jest potrzeba ozdabiania i wyróżniania się. Jaka jest historia zmian na światowych wybiegach, kiedy i co było marzeniem kobiet i mężczyzn, co królowało w szafach na przestrzeni dziejów? Dokąd zmierza współczesna moda? Czym jest etyka w modzie, jak kupować ubrania w sposób przemyślany i dobry dla planety? Historia mody, stylów oraz tego, co dzieje się aktualnie w modowych trendach światowych to punkt wyjścia do wykonania ciekawych odzieżowych alternatyw przez Uczestniczki i Uczestników zajęć. To nie kolejne warsztaty szycia, to krok w stronę kreatywnej i zrównoważonej mody.

Cykl warsztatów szycia, zabawy tkaniną, próbowania nowych form, konstrukcji i dekonstrukcji. Każdy warsztat będzie miał określony temat, jednak podczas pracy liczy się fantazja, pomysły i propozycje Uczestniczek i Uczestników. To zajęcia dla dziewczyn, kobiety, chłopaków i mężczyzn, przygotowane konstrukcje do szycia będą uniwersalne.

Prowadzenie zajęć – Marta Sienkiewicz – pomysłodawczyni i twórczyni streetwearowej marki odzieżowej dla kobiet MARSZKA. W swojej firmie projektuje i szyje, zajmuje się marketingiem i kontaktem z klientkami. Pasjonatka szycia, odświeżania i przerabiania ciuchów, regularnie buszująca w second handach.

Kontakt i zapisy – a.komorowska@ddkczubypoludniowe.pl / 81 466 59 18

Koszt udziału – 30 zł za blok tematyczny

Udział w warsztatach możliwy jedynie przy obecności na całym bloku tematycznym.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w zajęciach oraz cyklicznych działaniach warsztatowych.

 

Dotychczas w ramach cyklu odbyły się:

Grafika kolorowa

 

Rękodzielnica – Przymiarka

 

 

 

 

Zdjęcie przedstawiające dłonie z nożyczkami, na tle materiału

 

Ile kosz­tuje Twoja spód­nica?

 

 

 

 

 

Nowy cykl Rękodzielnica – Przymiarka