Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC

ARCHIPELAG WYSP PRZEDZIWNYCH

Położona daleko pod kołem podbiegunowym, a może gdzieś w okolicach równika? Pokryta lodem, a może zarośnięta dziką puszczą?

Bezludna czy zamieszkana przez plemię, których zwyczaje są zupełnie inne od naszych? A może zamieszkana przez fantastyczne zwierzęta, których nie spotkasz w europejskim ZOO? Wyspa kryje w sobie mnóstwo tajemnic i zagadek. Jaki ma kształt, ukształtowanie terenu, kto na niej mieszka, co na niej rośnie? Czy jest tam ciemno? Jaki kolor ma ziemia, a jaki woda? Czym zajmują się jej mieszkańcy? Wybierzcie się w podróż do Archipelagu Wysp Przedziwnych i pokażcie nam, co zobaczyliście.

Po raz piąty zapraszamy do udziału w organizowanym przez Dedek konkursie plastycznym. Łączcie ze sobą różne techniki, nie ograniczajcie się do jednego narzędzia: wyklejajcie, lepcie, wydzierajcie, malujcie, klejcie. Użyjcie różnych materiałów: od kredek przez gazety, plastelinę, sznurki, korki, stemple, brokaty i wszystko, co Wam przyjdzie do głowy i wpadnie w ręce!

Zachęcamy gorąco do tworzenia prac z użyciem materiałów recyklingowych. Niech przedziwne będą nie tylko wyspy, które stworzycie, ale i techniki, których użyjecie do ich wykonania.  Czekamy na prace, które będą Waszym pomysłem na jedną z wysp Archipelagu Wysp Przedziwnych – miejsca, którego nie znajdziemy w żadnym z przewodników turystycznych.

Do udziału w konkursie zapraszamy Dzieci w wieku 5-12 lat. W konkursie mogą brać udział uczestnicy zajęć lub warsztatów plastycznych organizowanych w domach, ośrodkach, klubach kultury lub szkołach z Lublina. Konkurs jest otwarty również dla dzieci nieuczestniczących w zajęciach plastycznych. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie – do pobrania tutaj.

Do każdej pracy powinna być załączona karta zgłoszeniowa – do pobrania tutaj.

Prace należy nadsyłać lub składać osobiście do 13 kwietnia 2018 roku na adres:
Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” ul. Wyżynna 16, 20-560 Lublin, z dopiskiem Konkurs plastyczny „Archipelag Wysp Przedziwnych”.

Wernisaż nagrodzonych prac, ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17.00 w DDK „Czuby Południowe”.

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres mailowy – d.lesiak@ddkczubypoludniowe.pl

Serdecznie zapraszamy!

Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Dwie Siostry

Konkurs jest objęty patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski