Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
Młodzież

Nowe Rzeczywistości – warsztaty komiksowe dla młodzieży

Zajęcia kreatywne otwierające percepcję młodych ludzi. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć i opowiadać swoje historie za pomocą komiksu i nowych mediów plastycznych. Nowoczesne warsztaty komiksowe dla ludzi młodych, chcących tworzyć własne Nowe Rzeczywistości.

Otwarta Pracownia Medialab dla młodzieży

Ideą tych zajęć jest wprowadzenie młodych ludzi w świat tworzenia aplikacji, zabawy z wykorzystaniem Arduino oraz modelowania i druku 3D. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, którego interesuje działanie urządzeń wokół Ciebie i chciałbyś spróbować stworzyć coś nowego – to propozycja dla Ciebie!

Warsztaty gitarowe

Warsztaty polegają na nauce gry w oparciu o wybrane utwory, przede wszystkim z zakresu muzyki rozrywkowej. Uczestnicy warsztatów tworzą zespoły gitarowe, co oznacza, że opracowywane utwory są aranżowane na odpowiednią ilość osób. Oprócz praktyki pojawią się podstawowe informacje z zakresu teorii muzyki.

Warsztaty pianistyczne

Zajęcia przede wszystkich dla osób kontynuujących naukę gry na pianinie. W czasie warsztatów uczestnicy będą uczyć się wysokości dźwięków na pięciolinii, prawidłowego ułożenia rąk na klawiaturze, odczytywania treści muzycznej utworów, a także rozwijać swoją wyobraźnię, wrażliwość i pamięć muzyczną.

Warsztaty Słowa

Zajęcia dla tych, którzy czują, że mają coś do powiedzenia i chcą dzielić się swoją wrażliwością na słowo z innymi. W planie warsztatów: adaptacja tekstów literackich, analiza i interpretacja wybranych fragmentów poezji i prozy, ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i artykulacyjne, elementarne zadania aktorskie, przygotowanie do konkursów recytatorskich.