Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Język angielski dla dorosłych

Zajęcia dla dorosłych.

Zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych prowadzone są w DDK „Czuby Południowe” w Lublinie od 2015 roku. Są one przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Zajęcia są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby uczniowie mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności. Tempo realizacji materiału zależy od możliwości grupy, a atrakcyjność zajęć podnosi wykorzystanie pomocy naukowych (zaadaptowane teksty, nagrania audio, etc.). Ogromne znaczenia ma też życzliwa atmosfera panująca na zajęciach; chęć uczenia się dla własnej przyjemności i płynące z nauki korzyści, będące najlepszą motywacją, a brak presji egzaminacyjnej sprzyja współpracy i umożliwia  bezstresowe podejście do uczenia się. Nie można też zapominać, że język nie tylko służy komunikowaniu się, ale jest równocześnie narzędziem poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Elementy wiedzy o współczesnym świecie, krajach anglojęzycznych i realiach socjo-kulturowych kształtują postawę tolerancji wobec innych kultur oraz otwarte spojrzenie na świat.

Grupa początkująca – kontynuacja

Są one przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka na poziomie podstawowym. Dzięki niej początkujący będą mogli poznać podstawy języka, fonetykę i słownictwo oraz podstawowe struktury gramatyczne. Opanowanie tej wiedzy oraz umiejętności pozwoli, na przykład, zamówić za granicą jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.

Grupa średnio-zaawansowana (pre-intermediate) – kontynuacja

Zajęcia przeznaczone dla osób, które posiadają już podstawowe umiejętności i wiedzę, a pragną odświeżyć swoją znajomość języka i dalej się rozwijać. Celem zajęć jest opanowanie umiejętności porozumiewania się w szerszym zakresie niż tylko w sytuacjach codziennych, np. relacjonowanie wydarzeń, wyrażanie opinii, czy negocjowanie, a także poszerzanie słownictwa oraz poznawanie struktur gramatycznych na poziomie ponadpodstawowym.

Grupa średnio-zaawansowana (intermediate) – kontynuacja

Zajęcia te są przeznaczone dla osób kontynuujących naukę na poziomie średnio-zaawansowanym. Ich celem jest dalsze doskonalenie języka, z naciskiem na  umiejętność prezentowania opinii i dyskutowania na różnorodne tematy. W dużej mierze są to zajęcia o charakterze konwersacyjnym, z czym wiąże się nie tylko poszerzanie słownictwa i poznawanie struktur gramatycznych na bardziej zaawansowanym poziomie, ale także rozumienie tekstu czytanego i mówionego bardziej zbliżonego do języka, którym posługują się mieszkańcy krajów anglojęzycznych.

środy,

17.00-18.00 – grupa początkująca kontynuacja

18.00-19.00 – grupa średnio-zaawansowana (pre-intermediate) – kontynuacja

19.00-20.00 – grupa średnio-zaawansowana (intermediate) – kontynuacja

Prowadzący –  Andrzej Kępski

Zapisy bezpośrednio na zajęciach, u Prowadzącego. O możliwości uczestniczenia w zajęciach decyduje prowadzący. Zapisy i podział na grupy odbędzie się na pierwszych zajęciach.

Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają osoby kontynuujące naukę w kolejnym sezonie. Warunkiem jest obecność na pierwszych zajęciach, 6 września.

W przypadku dużej ilości chętnych dla nowych osób będzie przeprowadzony test znajomości języka na określonym poziomie. O przyjęciu do grupy zdecyduje wynik testu.

Uwaga! W terminach: 8 i 15 listopada zajęcia się nie odbędą. Zostaną odpracowane po wcześniejszym umówieniu się z grupami.

Zajęcia rozpoczynają się 6 września 2017.

 Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z tabelą opłat za zajęcia w sezonie 2017/2018