Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Język angielski dla Dorosłych

środy,

17.00-18.00 – grupa początkująca
Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka na poziomie podstawowym. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy języka, fonetykę i słownictwo oraz podstawowe struktury gramatyczne. Opanowanie tej wiedzy oraz umiejętności pozwoli, na przykład, zamówić za granicą jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.

18.00-19.00 – grupa średnio-zaawansowana
Zajęcia przeznaczone dla osób, które posiadają już podstawowe umiejętności i wiedzę, a pragną odświeżyć swoją znajomość języka i dalej się rozwijać. Celem zajęć jest opanowanie umiejętności porozumiewania się w szerszym zakresie niż tylko w sytuacjach codziennych, np. relacjonowanie wydarzeń, wyrażanie opinii, czy negocjowanie, a także poszerzanie słownictwa oraz poznawanie struktur gramatycznych na poziomie ponadpodstawowym.

19.00-20.00 – grupa średnio-zaawansowana
Zajęcia dla osób kontynuujących naukę na poziomie średnio-zaawansowanym. Ich celem jest dalsze doskonalenie języka, z naciskiem na  umiejętność prezentowania opinii i dyskutowania na różnorodne tematy. W dużej mierze są to zajęcia o charakterze konwersacyjnym, z czym wiąże się nie tylko poszerzanie słownictwa i poznawanie struktur gramatycznych na bardziej zaawansowanym poziomie, ale także rozumienie tekstu czytanego i mówionego bardziej zbliżonego do języka, którym posługują się mieszkańcy krajów anglojęzycznych.

Zajęcia z języka angielskiego dla Dorosłych prowadzone są w DDK „Czuby Południowe” od 2015 roku. Są one przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Dzięki niej początkujący będą mogli poznać podstawy języka, fonetykę i słownictwo, które pozwoli, na przykład, uzyskać konieczne informacje, komunikować się, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym. W przypadku grup bardziej zaawansowanych, zajęcia umożliwiają poszerzenie nabytej już wiedzy i dalsze doskonalenie umiejętności językowych. Wszystkie zajęcia w grupach są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby uczestnicy mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności. Tempo realizacji materiału zależy od możliwości grupy, a atrakcyjność zajęć podnosi wykorzystanie pomocy naukowych (zaadaptowane teksty, nagrania audio, etc.). Ogromne znaczenia ma też życzliwa atmosfera panująca na zajęciach, chęć uczenia się dla własnej przyjemności i płynące z nauki korzyści, będące najlepszą motywacją, a brak presji egzaminacyjnej sprzyja współpracy i umożliwia  bezstresowe podejście do uczenia się. Nie można też zapominać, że język nie tylko służy komunikowaniu się, ale jest równocześnie narzędziem poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Elementy wiedzy o współczesnym świecie, krajach anglojęzycznych i realiach socjo-kulturowych kształtują postawę tolerancji wobec innych kultur oraz otwarte spojrzenie na świat.

Instruktor – Andrzej Kępski

Zapisy bezpośrednio na zajęciach u Instruktora, który decyduje o możliwości uczestniczenia w nich.

Zapisy i podział na grupy odbędzie się na pierwszych zajęciach. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają osoby kontynuujące naukę w kolejnym sezonie. Warunkiem jest obecność na pierwszych zajęciach, 5 września. W przypadku dużej ilości chętnych dla nowych osób będzie przeprowadzony test znajomości języka na określonym poziomie. O przyjęciu do grupy zdecyduje wynik testu.

Grupa musi liczyć minimum pięć Uczestniczek i Uczestników. W przypadku kiedy przez okres miesiąca grupa nie osiągnie minimalnej liczby Uczestniczek i Uczestników, będzie musiała zostać zamknięta lub zawieszona.

Zajęcia rozpoczynają się 4 września 2019.

Prosimy o zapoznanie się z informacją o opłatach za zajęcia w sezonie 2019/2020 i Regulaminem udziału w zajęciach oraz cyklicznych działaniach warsztatowych.