Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
Zajęcia

Nowe Rzeczywistości – warsztaty komiksowe dla młodzieży

Zajęcia kreatywne otwierające percepcję młodych ludzi. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć i opowiadać swoje historie za pomocą komiksu i nowych mediów plastycznych. Nowoczesne warsztaty komiksowe dla ludzi młodych, chcących tworzyć własne Nowe Rzeczywistości.

Eksperymentalny Warsztat Manualny

Eksperymentalny Warsztat Manualny to laboratorium sztuki dla dzieci w wieku 6-8 lat angażujące wszelkie dziedziny sztuki: od malarstwa, rysunku poprzez działania przestrzenne i te angażujące zmysły wzroku, smaku, zapachu i dotyku. W związku z tym warsztat ten pozwala uwolnić wyobraźnię i eksperymentować w różnych mediach.

Olimpijski Warsztat Manualny – Szlifiernia Diamentów

Podróż do świata sztuki i technik plastycznych, zarówno tych dawnych jak i zupełnie współczesnych. Uczestnicy będą szlifować swój talent manualny oraz rozwijać wyobraźnię. Poprzez różne formy artystycznej wypowiedzi, warsztat wspiera indywidualne zdolności każdego z uczestników.

Język angielski dla dorosłych

Zajęcia z języka angielskiego przeznaczone są dla osób dorosłych, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Zajęcia są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby uczniowie mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności.

Język angielski dla Seniorów

Zajęcia przeznaczone dla osób, które posiadają już podstawowe umiejętności i wiedzę, a pragną odświeżyć swoją znajomość języka i dalej się rozwijać. Zajęcia są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby uczniowie mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności.

Otwarta Pracownia Medialab dla młodzieży

Ideą tych zajęć jest wprowadzenie młodych ludzi w świat tworzenia aplikacji, zabawy z wykorzystaniem Arduino oraz modelowania i druku 3D. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, którego interesuje działanie urządzeń wokół Ciebie i chciałbyś spróbować stworzyć coś nowego – to propozycja dla Ciebie!

Otwarta Pracownia Medialab dla dzieci

W ramach zajęć dzieci poznają świat kodu, czyli podstaw programowania. Dzieci nauczą się podstaw tworzenia kodu, instrukcji pętli i warunku, stosowania ich we własnych projektach. Wszystkie działania mają nauczyć dzieci, jak „sterować” komputerem, a niejako przy okazji właściwego posługiwania się nowymi technologiami.

Warsztaty gitarowe

Warsztaty polegają na nauce gry w oparciu o wybrane utwory, przede wszystkim z zakresu muzyki rozrywkowej. Uczestnicy warsztatów tworzą zespoły gitarowe, co oznacza, że opracowywane utwory są aranżowane na odpowiednią ilość osób. Oprócz praktyki pojawią się podstawowe informacje z zakresu teorii muzyki.

Warsztaty komiksowe

Nauka rysunku, nadawania cech charakterystycznych i wyrażania emocji rysunkowych bohaterów, nauka kompozycji kadru. Trochę o teorii komiksu, o komiksie na świecie i różnych typach komiksu. W czasie spotkań warsztatowych powstaną krótkie historie komiksowe.

Warsztaty pianistyczne

Zajęcia przede wszystkich dla osób kontynuujących naukę gry na pianinie. W czasie warsztatów uczestnicy będą uczyć się wysokości dźwięków na pięciolinii, prawidłowego ułożenia rąk na klawiaturze, odczytywania treści muzycznej utworów, a także rozwijać swoją wyobraźnię, wrażliwość i pamięć muzyczną.