Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Za mamusię!

12/12/2017, godz. 10:30    

Jednym z najbardziej gorących tematów wśród rodziców maluchów jest wątek komponowania diety i żywienia dzieci. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego dowiecie się po co w ogóle jemy i jak poszczególne składniki pokarmowe wpływają na ciało malucha i osoby dorosłej. Porozmawiamy o korzyściach dobrego odżywiania dla dziecka i mamy, czyli dlaczego warto dobrze żywić najmłodszych, a także o tym, jak rozszerzać menu o nowe produkty i o trudnościach z tym związanych. Poruszymy tematykę gustów, smaków i innych dziecięco-dorosłych różnic.

Spotkanie „Za mamusię!” będzie okazją do rozwikłania nękających Was dylematów jedzeniowych, więc przynieście ze sobą garść własnych pytań i wątpliwości.

Spotkanie poprowadzi Justyna Siwiela-Tomaszczyk – dietetyk kliniczny, magister zdrowia publicznego, magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Właścicielka Centrum Edukacji Żywieniowej i Dietoterapii „VitaNutrica”, dietetyk w CM Sanitas, przez lata współpracująca ze Szkołą Naturalnego Rodzenia „Aktywna Mama”. Od lat współpracuje jako nauczyciel akademicki z Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Lublinie. Członkini  Stowarzyszenia „Ekolubelszczyzna”. Współautorka książki „Kuchnia pełna przygód, czyli na tropie tajników dobrego odżywiania”. Zarażona bakcylem pracy w nurcie psychodietetycznym, realizuje program skutecznego doradztwa promującego zdrowy styl życia oraz wspomagającego leczenie wielu dietozależnych schorzeń. Sukces terapii prowadzącej do zachowania lub osiągnięcia prawidłowych nawyków żywieniowych upatruje w pracy na wielu płaszczyznach życia człowieka: żywienie, aktywność, psychika, traktując je jako nierozerwalne.

Koordynacja: Marta Graban-Butryn – m.graban-butryn@ddkczubypoludniowe.pl oraz Alicja Kawka a.kawka@ddkczubypoludniowe.pl

Koszt udziału 10 zł

Zapisy – zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

Warsztaty są skierowane do rodziców i dzieci do lat 4.

Liczba miejsc ograniczona!

O cyklu:

Razem ze swoim Dzieckiem zwiedziliście już wszystkie parki w okolicy, zbadaliście dogłębnie place zabaw, a do Waszego wspólnego bycia razem powoli zaczyna wkradać się nuda? Macie ochotę przełamać ustalony porządek dnia? Zanim Twoje Dziecko nawiąże pierwsze przyjaźnie w przedszkolu, zapraszamy Was na spotkania z cyklem „mamalucha”!  U nas możesz twórczo spędzić czas ze swoim Dzieckiem, poznać inne Mamy z okolicy, wymienić się doświadczeniami, pogadać przy kawie i poznać masę zabaw, które pozwolą Wam pokonać nudę! Stworzymy przestrzeń sprzyjającą wspólnej zabawie i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami a maluchami.