Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728EC

Z kim mam przyjemność? – powitanie, tytułowanie, precedencja

23/02/2018, godz. 17:00    

Powitania to nasza codzienność. Pozornie wydają się proste i niebudzące wątpliwości, ale praktyka pokazuje, że nie zawsze wiemy jak się stosownie zachować.

Jakie są zasady podawania dłoni? Jaka powinna być kolejność powitań w kontekście precedencji? Kogo i jak tytułujemy? Dobrze wypowiedziane „Dzień dobry” lub „Cześć” połączone z dobrym uściskiem dłoni może wiele zdziałać. Dziś w kontaktach służbowych i osobistych coraz większą rolę odgrywa pierwsze wrażenie, które kreuje się nierzadko właśnie w sytuacji powitania. Warto zastanowić się jak się wówczas zachowujemy, gdyż nasze powitania mogą decydować o przyszłych relacjach prywatnych i zawodowych.

Prowadzenie – Karolina Grochowicz-Stec. Zdeklarowana pasjonatka dobrych obyczajów, tradycyjnych reguł zachowania i tajników klasycznego wizerunku. Nieustannie poszukuje kolejnych „smaczków” ze świata etykiety biznesu i savoir-vivre. Uwielbia literaturę z zakresu dyplomacji, kultury spożywania posiłków oraz klasycznej mody i jej historii. Brała udział w wielu seminariach i konferencjach. Współpracowała m.in. z Posłem do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami administracji publicznej, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Koordynatorka cykluLidia Dzhmachyan

Zapisy, kontakt: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub pod nr telefonu: 81 466 59 18

Czas trwania – 1,5 godz.

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona!

O cyklu:

Cykl „Czy to wypada? Savoir – vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: kto komu podaje rękę, jak ubrać się z „klasą”, czy słowo „Witam” w e-mailu to błąd oraz kiedy nie wypada odbierać telefonu. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność.  Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!