Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Klasyka zawsze w modzie – biały t-shirt

Grafika z manekinem krawieckim w historycznej sukni, napis Rękodzielnica - Przymiarka Zapraszamy na wiosenną Rękodzielnicę – Przymiarkę, warsztaty modowe dla dorosłych. 

Harmonogram spotkań:

Poniedziałki, godz. 17.00

Warsztaty dwuetapowe, warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wzięcie udziału w obydwu jego etapach.

17.02, 24.02, Ekspresowe odświeżenie – szycie ozdobnych poduch

Pierwszy warsztat to doskonały wstęp do dalszych spotkań. W programie spotkania nauka obsługi maszyny do szycia i podstawy szycia na stębnówce, overlocku i coverlocku, omówienie problemów mogących występować podczas szycia (urwane nitki, zaplątane nitki i wszystko co frustruje) oraz zapoznanie z narzędziami niezbędnymi podczas szycia i ich poprawnym użytkowaniem. Zostaną także zaprojektowane wykroje, ozdoby, nietypowe przeszycia, patchwork, guziki, wyszywanki po to, aby powstała wyjątkowa poduszka, która nada nowy charakter każdemu wnętrzu.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla osób początkujących i takich, które nigdy nie obsługiwały maszyny.

Zapisy na warsztat od 27.01.2020

23.03, 30.03, Klasyka zawsze w modzie – szycie białego t-shirtu

Biały t-shirt do często najlepsze wyjście z sytuacji, kiedy nie wiadomo, co na siebie włożyć. Pasuje do dżinsów, dresów, spodni w kant, spódnicy w grochy czy krótkich szortów.  Dlaczego sieciówkowy t-shirt po praniu zmienia właściwości, jakie są podstawy konstrukcji tej części garderoby i w końcu – jak uszyć własny idealny t-shirt? Zapraszamy na warsztaty, podczas których będzie można uszyć koszulkę oraz poznać odpowiedzi na powyższe pytania. Formy przygotowane będą w rozmiarze S, M, L i XL.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla osób, które potrafią nawlec nici i obsłużyć stębnówkę oraz szyć co najmniej ściegiem prostym na maszynie.

Zapisy na warsztat od 17.02.2020

20.04, 27.04, Dużo za duże – szycie wiosennych, oversizowych kardiganów

Długi oversizowy kardigan jest idealny w wersji sportowej i eleganckiej, w zależności od tego, jak zostanie wykończony – będzie pasował do sportowych butów i do szpilek. To obowiązkowa pozycja w szafie, kolorowy dodaje szaleństwa czarnej stylizacji, jednobarwny może być okryciem dla kolorowej bazy. A własnoręcznie uszyty można nosić codziennie.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla osób, które potrafią nawlec nici i obsłużyć stębnówkę oraz szyć co najmniej ściegiem prostym na maszynie.

Zapisy na warsztat od 23.03.2020

18.05, 25.05, Na sportowo – szycie spodni dresowych

Na wiosnę i lato, na kanapę, na działkę, na rower, do pracy, na spacer i zakupy – nie ma nic wygodniejszego niż nieśmiertelny dres. Podczas warsztatów zostaną uszyte wygodne spodnie dresowe z kieszeniami, do zadań specjalnych. Użyta zostanie dzianina dresowa, będzie możliwość samodzielnego dobrania dodatków i spersonalizowania spodni. Na warsztacie będą gotowe formy w rozmiarze S, M, L i XL.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla osób, które potrafią nawlec nici i obsłużyć stębnówkę oraz pewnie szyć co najmniej ściegiem prostym na maszynie. Na pewno pomoże doświadczenie w szyciu na overlocku, ale jeśli nie umiesz, pokażemy.

Zapisy na warsztat od 20.04.2020

15.06, 22.06, Wszystko w komplecie – szycie bluzy dresowej

Do kompletu z dresowymi spodniami i na letnie wieczory przy ognisku sprawdzi się bluza dresowa wkładana przez głowę. Z kapturem lub bez. Bluza uszyta będzie z dzianiny dresowej, cienkiej i miękkiej, będzie możliwość samodzielnego dobrania dodatków i spersonalizowania jej. Na warsztacie będą gotowe formy w rozmiarze S, M, L i XL.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla osób, które potrafią nawlec nici i obsłużyć stębnówkę oraz pewnie szyć co najmniej ściegiem prostym na maszynie. Pomocna będzie umiejętność szycia na overlocku, ale jeśli nie umiesz, pokażemy.

Zapisy na warsztat od 18.05.2020

Prowadzenie zajęć – Marta Sienkiewicz 

Kontakt i zapisy – a.komorowska@ddkczubypoludniowe.pl / 81 466 59 18

Koszt udziału – 30 zł za blok tematyczny, warsztaty dwuetapowe

Więcej o cyklu Rękodzielnica – Przymiarka.

Uprzejmie informujemy, że podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.