Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC

Netykieta

24/11/2017, godz. 17:00    

E-mail to często sposób na zrobienie pierwszego wrażenia. Naturalne jest, że chcemy, aby było ono jak najlepsze. Jak zatem poradzić sobie w sytuacji, gdy nasz pierwszy kontakt ma miejsce właśnie za pośrednictwem poczty elektronicznej? Jak nie zniechęcić do siebie adresata? Czy wypada zaczynać e-mail od słowa „Witam”, jak go zakończyć i jakiego języka używać? A co z codzienną komunikacją w mediach społecznościowych? Jakie wskazówki w społecznościowej komunikacji powinny być dla nas istotne, aby nie popełniać gaf i nikomu się nie narazić? Odpowiedzią jest netykieta – czyli dobre maniery w internecie.

Będzie miejsce na dyskusję, a spotkanie będzie prowadzone w formie warsztatów połączonych z prezentacją. Otwieramy dyskusję na temat dobrych manier! Zapraszamy do przyłączenia się!

Prowadzenie – Karolina Grochowicz-Stec. Zdeklarowana pasjonatka dobrych obyczajów, tradycyjnych reguł zachowania i tajników klasycznego wizerunku. Nieustannie poszukuje kolejnych „smaczków” ze świata etykiety biznesu i savoir-vivre. Uwielbia literaturę z zakresu dyplomacji, kultury spożywania posiłków oraz klasycznej mody i jej historii. Brała udział w wielu seminariach i konferencjach. Współpracowała m.in. z Posłem do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami administracji publicznej, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Koordynatorka cykluLidia Dzhmachyan

Zapisy, kontakt: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub pod nr telefonu: 81 466 59 18

Czas trwania – 1,5 godz.

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona!

O cyklu:

Cykl „Czy to wypada? Savoir – vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: kto komu podaje rękę, jak ubrać się z „klasą”, czy słowo „Witam” w e-mailu to błąd oraz kiedy nie wypada odbierać telefonu. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność.  Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!