Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Mimodram

22/01/2018, godz. 17:00    

Mówi się, że niektóre rzeczy trudno jest wyrazić słowami. A jak to jest z ruchem? Tutaj z pomocą przychodzi nam pantomima – stara (nawet starożytna!) sztuka operowania ciałem w celu wyrażenia siebie. Może ona łatwo wesprzeć nas w komunikowaniu się z innymi – nic tak nie budzi zaufania, jak spójność mowy ciała ze słowem mówionym – oraz być przy okazji świetną zabawą i ćwiczeniem się w pokonywaniu własnych barier.

To, na czym skupi się Mimodram, to przede wszystkim mowa ciała i przedstawienie siebie. Jest to wartościowa okazja do wykazania się intelektem i wyobraźnią, poznania siebie i swojego ciała oraz uruchomienia wielu zmysłów naraz – wszak wszystko będzie oprawione graną na żywo muzyką. Makijaż mimowy, ruch sceniczny, naśladowanie rytmów, rozmowa bez głosu – to tylko niektóre z elementów, które przygotowane zostały na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy!

Prowadzący:

Ekaterina Sharapova – profesjonalna aktorka i reżyser teatralny, ukończyła rosyjską szkołę pantomimy, prowadzi grupę Teatr Imperialny, a oprócz tego pracuje jako nauczyciel muzyki (fortepian, keyboard) i języków obcych. Bardzo kontaktowa i otwarta osoba, wytrwała w realizacji swoich celów, silny lider. Doktorantka UMCS. Jest ekspertem w dziedzinie teatru, specjalizuje się w jego oddziaływaniu na widza, co przekłada się wymiernie na jakość i sposób prowadzenia warsztatów.

Mikołaj Bajew – aktor z zamiłowania, przede wszystkim muzyk, związany z instrumentami od prawie 10 lat. Udzielał się w różnych projektach muzycznych (od punku, przez metal i rock, po zespół oprawiający msze święte „Iuvenes Domino”). Podobnie jak Ekaterina naucza gry. Specjalizuje się w gitarze basowej, jednak na potrzeby Teatru Imperialnego (gdzie oprócz grania także komponuje utwory) gra również na bębnach afrykańskich, gitarze akustycznej, cymbałach, perkusji, flecie i fortepianie. Do brzmień podchodzi obrazowo, najważniejsze są emocje – dlatego to on zajmie się tłem muzycznym warsztatów.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Koszt uczestnictwa  5 zł

Zapisy zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

Liczba miejsc ograniczona

Czas trwania 2 godz.

Twoja kolej! to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w  którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziesz mógł zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadasz.  Zajmiemy się stroną organizacyjną, Tobie pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Koordynatorką cyklu jest Marta Graban-Butryn.