Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC

Ile do gwiazdki? Warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych dla rodziców i dzieci

27/11/2017, godz. 17:00    

Jak często w okresie zimowym zdarzyło Wam się usłyszeć; „Mamo, ile jeszcze do Wigilii?”, „Kiedy będzie gwiazdka?”, „Kiedy w końcu ubierzemy choinkę?”. Już od początku listopada w sklepach i na ulicy daje się odczuć świąteczny klimat, a do świąt jeszcze tyle czasu. Rozpocznijmy wielkie odliczanie! Pomogą nam w tym własnoręcznie wykonane kalendarze adwentowe.

Kalendarz adwentowy to doskonały sposób na zobrazowanie dzieciom czasu oczekiwania, bowiem dla kilkulatka informacja, że święta za trzy tygodnie niewiele mówi. Tradycja ich tworzenia jest u nas dosyć nowa, wywodzi się z Niemiec, a jednym z powodów ich powstania była właśnie niecierpliwość najmłodszych. Można w nich ukryć smakołyki, ważne cytaty oraz inne niespodzianki. Pomysłów jest wiele. Przyjdźcie i zainspirujcie się.

Prowadzenie – Ula Wąsiel animatorka i menedżerka kultury, pedagog, oddana miłośniczka zwierząt, kochająca każdą żywą istotę – szczególnie tą na czterech łapach z ogonem. Mama dwóch córek – Oli i Milenki. Uwielbia spacery ze swoim psem, uprawianie ogródka na działce, a także tworzenie wszelkiego rodzaju rękodzieła. Pasjonuje ją decoupage. Od dzieciństwa związana z teatrem lalkowym, jest wiernym widzem swojej mamy – aktorki.

koszt uczestnictwa  5 zł

zapisy zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

Liczba miejsc ograniczona

Czas trwania 2 godz.

Twoja kolej! to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w  którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziesz mógł zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadasz.  Zajmiemy się stroną organizacyjną, Tobie pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Koordynatorką cyklu jest Marta Graban-Butryn.