Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC

HYDRO ZAGADKA

Czym są małe zbiorniki wodne? Jakie mają znaczenie dla ekosystemu? Jakie pełnią funkcję? Dlaczego są tak ważnym elementem w życiu wielu organizmów – zwierząt i roślin?

Zapraszamy Was na „Hydro zagadkę”. Poznamy bliżej makrofaunę bezkręgowców żyjących w małych zbiornikach wodnych, dowiemy się jak za jej pomocą określić jakość środowiska. Na naszych zajęciach dowiesz się, jak ważna jest ochrona naturalnych zbiorników śródpolnych, dlaczego starorzecza wzbogacają różnorodność biologiczną rzek i dlaczego zbiorniki na torfowiskach są ostoją rzadkich i cennych gatunków. Zaprezentujemy również, jak wyglądają żywe makrobezkręgowce wodne i opowiemy jak je rozpoznawać.

W trakcie zajęć dowiemy się:

– Jak drobne zbiorniki wpływają na różnorodność biologiczną zbiorników wodnych;

– Które z nich są najcenniejsze;

– Jakie są dla nich główne zagrożenia;

– Jakie organizmy występują w małych zbiornikach wodnych.

Zademonstrujemy:

– Żywe makrobezkręgowce występujące w małych zbiornikach wodnych;

– Sposoby oznaczania i segregacji makrofauny bezkręgowej.

Czwartki, piątki, godz. 10.00

Warsztaty skierowane są do klas 4-7 szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej

Prowadzenie – SKN Ochrony Środowiska, Sekcja Higieny środowiska i Higieny pracy UP Lublin

Koordynatorka – Agata Komorowska

Czas trwania – 60-90 min.

Kontakt i informacje – a.komorowska@ddkczubypoludniowe.pl

O cyklu:

„Dedek z klasą” jest to nowy cykl przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zapraszamy całe klasy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum wraz z nauczycielami na zajęcia pokazujące wiedzę i naukę z perspektywy doświadczeń oraz ciekawostek. Do świata swoich zainteresowań i pasji zabiorą nas studenci z kół naukowych lubelskich uczelni. Poruszymy tematy z dziedzin przyrodniczych, humanistycznych, nie ominiemy także sztuki i nowych mediów, które są tak ważne w życiu każdego młodego człowieka. Zainteresowani? Ciekawi? Zapraszamy do kontaktu!