Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Dress code

19/01/2018, godz. 17:00    

Woody Allen powiedział kiedyś, iż „Wygląd to 80% sukcesu”. Czy to możliwe, że tak wiele zależy od naszego wizerunku? Czy znajomość dobrych manier i właściwie dobrany ubiór mogą nam pomóc? 

Na te i inne pytania odpowiemy na spotkaniu poświęconym dress code. Zastanowimy się, czym właściwe jest oraz ile wspólnego ma z modą i poradami stylistów. Porozmawiamy o różnorodnych wskazówkach w zakresie dobierania stroju do okazji, zarówno dla Pań, jak i Panów, a także rodzajach klasycznej garderoby. Pomówimy też o drobnych „smaczkach” w zakresie damskiego i męskiego ubioru. Dress code skrywa wiele niezwykłych tajemnic.

Prowadzenie – Karolina Grochowicz-Stec. Zdeklarowana pasjonatka dobrych obyczajów, tradycyjnych reguł zachowania i tajników klasycznego wizerunku. Nieustannie poszukuje kolejnych „smaczków” ze świata etykiety biznesu i savoir-vivre. Uwielbia literaturę z zakresu dyplomacji, kultury spożywania posiłków oraz klasycznej mody i jej historii. Brała udział w wielu seminariach i konferencjach. Współpracowała m.in. z Posłem do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami administracji publicznej, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Koordynatorka cykluLidia Dzhmachyan

Zapisy, kontakt: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub pod nr telefonu: 81 466 59 18

Czas trwania – 1,5 godz.

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona!

O cyklu:

Cykl „Czy to wypada? Savoir – vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: kto komu podaje rękę, jak ubrać się z „klasą”, czy słowo „Witam” w e-mailu to błąd oraz kiedy nie wypada odbierać telefonu. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność.  Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!