Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Akcja – szycie!

22/09/2018, godz. 10:00     29/09/2018, godz. 10:00    

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach, odmienione warsztaty z cyklu „Rękodzielnica”.

Obsługa maszyny do szycia to dla Ciebie czarna magia? Maszyna patrzy na Ciebie i drapie w tył głowy, a kiedy w końcu decydujesz się i przełamujesz swój strach, ona zacina się, plącze nitkę i odmawia współpracy? Te warsztaty są zatem dla Ciebie!

Pod czujnym okiem specjalistki od szycia nauczymy się: z czego składa się maszyna i jak się ją obsługuje, omówimy rodzaje stopek i ściegów oraz odpowiednich do nich materiałów. Już na pierwszych zajęciach uszyjesz dekoracyjną poduszkę o modnym wzorze według własnego projektu. W kolejną sobotę stworzymy wspaniałą, ekologiczną torbę na zakupy i kosmetyczkę zapinaną na zamek. Nauczymy się jak wykonać formę krawiecką, przenieść wykrój na tkaninę, uwzględniając podkroje i zapasy na szwy, używać specjalnej stopki do wszywania zamka błyskawicznego. Po zajęciach będziesz w stanie samodzielnie, w domowym zaciszu, szyć dla siebie i swoich bliskich wybrane przez siebie elementy garderoby i inne ciekawe rzeczy dekoracyjne do domu lub na prezenty dla bliskich.

Prowadzenie – Joanna Szpara – doświadczona psycholożka, na co dzień pracująca jako nauczycielka. Jest instruktorką terapii zajęciowej i terapeutką. Prowadzi zajęcia z zakresu rękodzieła oraz różnych technik plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń dla nauczycieli, terapeutów w zakresie technik plastycznych, sensorycznych i rękodzielniczych, w tym krawieckich, na poziomie podstawowym i bardziej zaawansowanym, które wspierały rozwój osobowy i zawodowy. Jej pasją jest szycie na maszynie przedmiotów użytkowych, dekoracyjnych oraz odzieży lekkiej, jak również recykling i przeróbki ubrań.

Zapisy – a.komorowska@ddkczubypoludniowe.pl

Obowiązuje obecność na obu warsztatach. Koszt udziału – 40 zł

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty przeznaczone dla osób początkujących.

UWAGA! Warsztaty odbywają się w sobotę!

Czas trwania – po 3 godziny

Kontakt – Agata Komorowskaa.komorowska@ddkczubypoludniowe.pl / 81 466 59 18

Więcej informacji o cyklu „Rękodzielnica”

Zgłoszenie uczestnictwa lub rezerwacja biletu (mejlowa lub telefoniczna) jest równoznaczna z oświadczeniem o zapoznaniu się z Klauzulą informacyjną RODO obowiązującą w DDK “Węglin”. Więcej informacji – TUTAJ.

Uprzejmie informujemy, że podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury “Czuby Południowe” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.