Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC
Projekty

Ludzie. Dzielnica. Obiekty

Budowanie świadomości o wspólnej przestrzeni, dzielenie się wiedzą o historii miejsca, rozmowa o dorobku kulturowym i rozwoju dzielnicy Czuby Południowe na przestrzeni lat to elementy, na które składa się projekt.

#ddkczubypoludniowe #ddkweglin

Epidemia koronawirusa zagroziła bezpośredniej relacji między tymi, którzy kulturę tworzą, a tymi, dla której powstają jej dzieła. Ten projekt to forma pomostu pomiędzy nimi. Online i, mimo wszystko, na żywo.

Amatorzy komputera – porady informatyczne dla osób 50+

Z nami niestraszny będzie Ci Windows, a przeglądanie stron w Internecie będzie proste, a nawet przyjemne! Razem podejmiemy wyzwania, jakie niesie ze sobą korzystanie z programów komputerowych czy Internetu.

Gdzie jest Nobel?

Grupa Seniorek podczas cotygodniowych spotkań w ramach działań Klubu Seniora „Bombonierka Życia” stworzyła spektakl oparty o ich autorski wybór poezji Wisławy Szymborskiej.

Jak to się mówi?

Projekt „Jak to się mówi?” wyrasta z przekonania, że mówienie jest sztuką dostępną wszystkim. Przeprowadzone w ramach projektu działania (warsztaty, spotkania, konsultacje, rejestracje i publikacje internetowe) będą popularyzować to zjawisko jako formę praktycznego posługiwania się polszczyzną.

Opowieść przechodnia

Zapraszamy na wyprawę przez wąskie uliczki Starego Miasta, Plac Litewski, Zalew Zemborzycki i wiele, wiele innych zakątków naszego Miasta, a to wszystko na Wyżynnej 16.

Otwarta Pracownia Medialab

Zapraszamy dorosłych do udziału w zajęciach Otwartej Pracowni Medialab, podczas których DDK zmieni się w laboratorium łączące otwarte umysły z technologią cyfrową.

Pociąg do zieleni

Serdecznie zapraszamy do oglądania niezwykłej mozaiki „Pociąg do zieleni”. W tworzenie dzieła zaangażowani byli mieszkańcy Czubów Południowych, Iga Kołodziej, pracownicy Społecznej Pracowni Mozaiki oraz pracownicy Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe”.

Słucha, mówi, szanuje – wystąpienia publiczne

Nauczysz się, jak pracować nad tremą i jakie cechy w sobie pielęgnować, by być charyzmatycznym mówcą. Będziesz miał szansę wrzucić na warsztat zdobytą wiedzę.

Stolarnia Miejska (09-10.2017)

Z użyciem desek, pniaczków, kłód, patyków, gałęzi, sklejek, skrzynek powstaną nietypowe projekty zabawek, pudełek, regałów, karmników dla ptaków. Do dyspozycji uczestników oddajemy szlifierkę, piły ręczne, frezarkę i wiele innych akcesoriów przydatnych w majsterkowaniu.