Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728EC

Dorota Lesiak – koordynatorka pracy programowej DDK „Czuby Południowe”

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku animacja społeczno-kulturowa. Studentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Magister Historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka dwóch edycji studenckiego projektu „Bajkołaki”, realizowanego na dziecięcym oddziale onkologicznym Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wolontariuszka w wielu projektach społecznych i kulturalnych, m.in. projekt „Kobierce 8” Stowarzyszenia Teatralnego „Remus”, realizowanego na podwórkach warszawskiej Pragi. Współpracowała z wieloma instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi: 111 Artystyczną Drużyną Harcerską im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach (instruktorka zajęć teatralnych na obozach harcerskich), Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach (realizatorka spektakli teatralnych), Stowarzyszeniem „Między Wierszami” (pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Uwaga! Poezja”), Stowarzyszeniem „JES – Jakość, Energia, Starachowice” (blogerka w projekcie „reJEStrator”), świetlicą środowiskową Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci” w Warszawie. Laureatka Nagrody Starosty Powiatu Starachowickiego „Wawrzyniec 2013” za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

Dwukrotna laureatka stypendium Prezydenta Miasta Lublina za osiągnięcia artystyczne w 2014 i 2015. Nominowana w plebiscycie „Kuriera Lubelskiego” – „Lublinianka Roku 2015”. W 2016 laureatka ŻURAWIA – Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego w kategorii SŁOWO oraz NAGRODY LOKOMOTYWY za twórczy i wybitny wkład w rozwój ruchu recytatorskiego (Interpretacje Współczesności w Ostrowcu Świętokrzyskim). W 2015 koordynowała wydarzenia w ramach obszaru „Słowo” podczas Nocy Kultury.

Recytatorka, instruktorka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Jurorka, prowadząca warsztaty recytatorskie w Polsce i zagranicą. Uczestniczki prowadzonych przez nią Warsztatów Słowa zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach o szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Wyróżniona Dyplomem Prezydenta Miasta Lublin w 2016 roku.

W DDK „Czuby Południowe” jest koordynatorką pracy programowej. Zajmuje się cyklami „Panienki z temperamentem” i „Z kim do łóżka?”, organizuje Miejski Konkurs Plastyczny, koordynuje Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy i Wielkanocne Warsztaty Wiosenne. Jest pomysłodawczynią projektu „Dedek z klasą”.

d.lesiak@ddkczubypoludniowe.pl       /     81 466 59 19

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone