Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728EC

Zaczarowane herstorie

21/02/2018, godz. 18:00    

Wiemy czym jest historia – pakty, wojny, rozejmy, koronacje, detronizacje, walki o niepodległość itp.

Niejednokrotnie przedzieraliśmy / przedzierałyśmy się przez przepastne i kilkusetstronicowe podręczniki, opowiadające o bardziej lub mniej zamierzchłych dziejach. Co więcej, pewnie nie raz zadawaliśmy / zadawałyśmy sobie – albo i nie – pytanie dlaczego na kartach tej czy innej książki jakoś tak nie ma nic o kobietach?! Może gdzieś kiedyś pojawiła się królowa Jadwiga, Joanna D’Arc albo Maria Curie-Skłodowska, ale czy to przypadkiem nie za mało?! Czym jest herstoria, gdzie, przez kogo i czy w ogóle została spisana?! Czy gdzieś, kiedyś będzie można usłyszeć / przeczytać o Annie Pustowójtównie, Beli Szpiro-Nissenbaum albo Łucji Bałzukiewicz – nie skąd inąd tylko stąd, z Lublina! Zapraszamy na spotkanie o (nie)znanych lubliniankach, kobietach, Polkach, herstoriach.

Gość – Katarzyna Zabratańska – herstoryczka, feministka, żydolożka, cyklistka, wegetarianka i kociara. Absolwentka studiów społecznych i humanistycznych, animatorka i współtwórczyni szlaków kobiecych, Manify i Lubelskiej Koalicji na Rzecz Kobiet. Prezeska INNEJ Fundacji/IFKI, trenerka antydyskryminacyjna i wielokulturowa, przewodniczka miejska, fanka czcionki Arial Narrow 11. W wolnych chwilach czyta, spaceruje, zajada się „wegefrykasami”, urządza wycieczki i ogląda filmy bez pamięci.

Koordynatorka cyklu – Dorota Lesiak

Czas trwania – 2 godz.

Wstęp wolny!

O cyklu „Panienki z temperamentem”:

Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu!