Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Z kim do łóżka? Kaliszuk / Niewiadomski / Szczerbakiewicz

08/12/2017, godz. 18:00    

Święta za pasem. Czas spotkań i prezentów. W przypadku wielu z nas znowu będą to książki. Znowu staniemy przed corocznym wyzwaniem: kogo czym obdarować? Jakie książki warto kupić pod choinkę w tym roku? Co nowego, ciekawego ukazało się w mijającym roku, czym warto obdarować bliskie nam osoby? Zapraszamy na spotkanie z trójką literaturoznawców z Zakładu  Literatury XX I XXI wieku Instytutu Filologii Polskiej UMCS: Przemysławem Kaliszukiem, Andrzejem Niewiadomskim, Rafałem Szczerbakiewiczem, którzy rozwieją nasze wątpliwości i opowiedzą o tym, z kim warto pójść do łóżka w święta.

Zapach piernika, pomarańczy i gorącej herbaty z imbirem połączony z zapachem książek. Lubicie to? Zapraszamy na spotkanie!

Dr Przemysław Kaliszuk – znawca prozy nowoczesnej i najnowszej. Interesuje go pogranicze kultury wysokiej i popularnej. Zajmował się twórczością Stanisława Lema. Obronił niedawno pracę doktorską „Nowa” polska proza lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wobec późnej nowoczesności. Autor szkiców i esejów z tego zakresu. Pracuje w Zakładzie Literatury XX i XXI wieku.

Dr hab. Andrzej Niewiadomski – urodzony w Lidzbarku Warmińskim poeta, eseista, krytyk, badacz literatury, redaktor. Pracownik naukowy UMCS w Lublinie, kierownik Zakładu Literatury XX i XXI wieku. Autor dziewięciu tomów poezji, książek literaturoznawczych (specjalista od poezji nowoczesnej i najnowszej, badacz fenomenu twórczości Zygmunta Haupta), eseju „Mapa. Prolegomena” (Lublin, 2012), licznych artykułów i szkiców. Współzałożyciel i redaktor literacki Kwartalnika Literackiego „Kresy” w latach 1989–2010.

Dr hab. Rafał Szczerbakiewicz – adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą nowoczesności i pograniczem sztuk audiowizualnych, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu klasycznego kina na kulturę popularną. W DDK „Węglin” prowadził do tej pory cykle „Filmowe Ikony w Kamieniach Milowych Kina”, „Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych”. Jest autorem Edukacyjnego Cyklu Filmowego i prowadzącym spotkania „Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych – Cary Grant”.

Pomysłodawczyni i kuratorka cykluDorota Lesiak

wstęp wolny!

O cyklu:

W piątkowe popołudnie raz w miesiącu spotkamy się po to, by dowiedzieć się, po jaką książkę sięgnąć przed snem. Co nowego pojawiło się na rynku wydawniczym albo do której pozycji warto wrócić po czasie. Zaproszeni przez nas goście: pisarze, aktorzy, dziennikarze, artyści podzielą się z nami swoimi literackimi fascynacjami. Usłyszymy także fragmenty wybranych przez gości tekstów w wykonaniu znanych lubelskich głosów. Będzie również czas na podzielenie się swoimi ulubionymi książkami. Zapraszamy na spotkania z literaturą przy kawie i herbacie. Po powrocie do domu nie będziecie mieć wątpliwości, z kim warto pójść do łóżka.