Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

W kinie kobiet

19/01/2018, godz. 18:00    

Czy istnieje taki gatunek jak kino kobiece? Jak radzą sobie reżyserki w męskim świecie? Jakie tematy podejmują? Czy zawsze są to rzewne historie o życiu i miłości? Czy oglądając film da się rozpoznać, że wyreżyserowała go kobieta? Czy film nakręcony przez kobietę podejmujący kobiece tematy jest z założenia feministyczny? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego poznamy kobiece spojrzenie na kino.

Joanna Bednarczyk – absolwentka  kulturoznawstwa i lingwistyki stosowanej na UMCS. Działa w Stowarzyszeniu Homo Faber. Pracowała jako lektorka języków obcych i tłumaczka. Interesuje się kwestiami związanymi z równouprawnieniem i antydyskryminacyjną. Pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Kina Kobiet – Demakijaż. Swoją przyszłość wiąże z pracą w trzecim sektorze. W wolnym czasie czyta, gotuje i podróżuje.

Jolanta Prochowicz – 3xF tzn. filozofka, filolożka, feministka.  Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na KUL-u. W latach 2010 – 2014 pełniła funkcję koordynatorki ds. logistyki podczas Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”; w 2014 współorganizowała Festiwal Filmowy „Kino w Trampkach” jako menadżerka programowa. Była tam odpowiedzialna za programy „Fokus na dokument” oraz „Krótkie dla najmłodszych”. Wtedy też organizowała cykl spotkań okołofilmowych zatytułowany „Rozmowy o dorastaniu”. Działa w organizacji Homo Faber. Pracuje też w programie Film, gdzie wymyśla i tworzy festiwale i pokazy filmowe. Organizuje także lubelską odłonę akcji One Billion Rising. Pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Kina Kobiet – Demakijaż. W wolnym czasie czyta powieści, ogląda filmy i słucha mądrych ludzi.

Koordynatorka cyklu – Dorota Lesiak

Czas trwania – 2 godz.

Zapisy: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

wstęp wolny!

O cyklu „Panienki z temperamentem”:

Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu!