Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Trudny kształt

12/06/2018, godz. 16:30    

W ramach podsumowania sezonu warsztatowego w DDK „Czuby Południowe” zapraszamy na pokaz końcowy dwóch grup warsztatowych: Eksperymentalnego Warsztatu Manualnego oraz Olimpijskiego Warsztatu Manualnego „Szlifiernia Diamentów”.

„Trudny kształt” będzie miał charakter interaktywnej wystawy, do której współtworzenia zostaną zaproszeni przybyli na pokaz goście. To szansa na bezpośrednie uczestnictwo w pracy twórczej i zanurzeniu się w procesie, z którym uczestnicy obydwu grup mieli do czynienia. Proces ten pozwalał na zmierzenie się z tytułowym trudnym kształtem, co nie było łatwym zadaniem. Czasami kształt ten mieliśmy przed oczami, innym razem trzeba było sobie go wyobrazić albo poszukać, wykonując nie lada detektywistyczną pracę, szukając inspiracji w przestrzeni publicznej, wychodząc poza pracownię. Za każdym razem rozwiązań było tyle, ilu było uczestników, dzięki czemu mogliśmy poznać się nawzajem, posługując się językiem sztuki i przekonać, że na tym polu nie ma złych rozwiązań.

W osiągnięciu zamierzonego efektu pomagały nam przeróżne techniki: rysunek, malarstwo, collage, rzeźba. Kiedy tradycyjne media nam nie wystarczały tworzyliśmy nowe: czasami trzeba było zgasić światło, użyć latarki aby ujrzeć inny wymiar obiektu.

Pracując razem uczyliśmy się szanować swoją odrębność a także doceniać własne umiejętności na etapie, na którym jesteśmy. Okazało się, że samodzielnie wykonana praca ma dużo większą wartość niż ta współtworzona przez instruktorkę. Nauczyliśmy się więc podejmować decyzje i ich bronić, dzięki czemu tytułowy trudny kształt zamienił się w interesujący.

Autorzy prac:

Uczestnicy Eksperymentalnego Warsztatu Manualnego:

Hubert Grzywna, Mirosław Huber, Marek Łukiewicz, Małgorzata Marczuk, Bartłomiej Matraszek, Bartłomiej Pytka

Uczestnicy Olimpijskiego Warsztatu Manualnego „Szlifiernia Diamentów”:

Michalina Dąbek, Patryk Gach, Łucja Huszaluk, Maja Łątkowska, Milena Łukiewicz, Monika Łukiewicz, Zofia Włodarczyk, Igor Zalewski

Przygotowanie – Magdalena Franczak

Czas trwania – 1,5 godz.

Wstęp wolny!

Więcej informacji o Eksperymentalnym Warsztacie Manualnym i Olimpijskim Warsztacie Manualnym