Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC

NIEŚPIEWACZKI

29/11/2017, godz. 18:00    

Przypominasz to sobie? Szkolna akademia, przy mikrofonie pięć najbardziej utalentowanych solistek, a Ty w ostatnim rzędzie, cichutko mrucząca coś pod nosem. A w środku głęboka, paląca potrzeba śpiewania. Wracasz do domu, włączasz radio, telewizor, płytę, chwytasz za dezodorant, szczotkę czy lokówkę i zaczynasz swoje show. Śpiewasz. I nic się nie liczy, nic nie jest ważne. Jesteś gwiazdą. Nagle z pokoju obok słychać głos starszego brata: „Błagam! Nie śpiewaj!”. Więc odkładasz grzecznie mikrofon, ale paląca potrzeba śpiewania nie znika… Minęło parę, paręnaście lat, jesteś studentką, matką, księgową, fryzjerką, nauczycielką, ale nadal coś nucisz pod nosem i śpiewasz razem z ulubionymi piosenkarkami. Jeśli potrzeba śpiewania tli się w Tobie nadal, dołącz do „Panienek z temperamentem”. Kiedyś kobiety spotykały się i śpiewały z różnych okazji. Dziś śpiewamy razem coraz mniej, a we wspólnym śpiewie jest przecież coś pięknego, niemal mistycznego. Tworzy się nowa energia, którą zabiera się do domu i rozdaje innym. Wspólne śpiewanie łączy, uspokaja, dodaje sił.

Prowadzenie – Lydie Charlotte Kotlinski, wokalistka, ukończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu. Śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy i warsztaty gospel. W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków, prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich oraz chór Łontanara.

Koordynatorka cyklu – Dorota Lesiak

Czas trwania – 2 godz.

Zapisy: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl

wstęp wolny!

O cyklu „Panienki z temperamentem”:

Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu!