Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kobiety na ośmiotysięczniki!

20/09/2017, godz. 18:00    

Trudno sobie wyobrazić mniej odpowiednie miejsce dla „damy” niż ośmiotysięcznik. A może właśnie nie? W eksploracji i wspinaczce, jako sportach elit, kobiety od początku były obecne. Zanim przypisano im rolę „paprotek” podziwiających męskie zmagania, już wspinały się w wysokich górach. Wiedziałyście o tym? Dziś kobiety oprócz tego, że jeżdżą wszędzie, a ich podróże są coraz śmielsze, to dodatkowo głośno o tym mówią.

Co myśli dziewczyna, która – jedyna w męskim gronie zdobywa kolejny szczyt? Czy kobieta w drodze na ośmiotysięcznik musi udowadniać, że się do tego nadaje? O tym, że warto podejmować wyzwania dla siebie, że ważniejsza niż powierzchowny podziw wielu osób jest własna, świadomość, że czegoś się dokonało samodzielnie pokonując trudności i słabości, o kobietach w wysokich górach i oczywiście o tym, jak to się robi, opowie Aleksandra Dzik – polska alpinistka, która na swym koncie ma m. in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Ponadto jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy oraz skompletowała wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR, dających tytuł Śnieżnej Pantery. Jest pierwszą kobietą w historii, która ukończyła najdłuższą trasę zawodów Elbrus Race. Uprawia także skialpinizm, rajdy przygodowe, kolarstwo górskie, biegi.

Koordynatorka cyklu – Dorota Lesiak

wstęp wolny!

O cyklu „Panienki z temperamentem”:

Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu!