Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC

Letnie warsztaty w mieście

Grafika kolorowa

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zaprasza do uczestnictwa w letnich warsztatach artystyczno-edukacyjnych. Wakacyjna akcja dla dzieci od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej. Tematyka warsztatów: komiks i muzyka. Zajęcia prowadzone przez Instruktorki i Instruktorów związanych z DDK „Czuby Południowe”.

Terminy:

20.07

Linia czy kreska? – warsztaty z podstaw rysunku.

Pojęcia i zasady rządzące w rysunkowym świecie. Wybrać ołówek czy węgiel? Papier kolorowy czy jednak biały? Uczestnicy i Uczestniczki nauczą się rozróżniać rodzaje papieru, poznają techniki rysunku, efektem całodziennego warsztatu będzie samodzielnie, świadomie wykonana praca plastyczna.

21.07

Świat widziany kolorami – warsztaty z malarstwa.

O kolorach podstawowych i pochodnych. Czy biały i czarny można zaliczyć do barw? Przed Uczestnikami i Uczestniczkami prawdziwe wyzwanie – plener malarski. Natura, wiatr, woda oraz farby, pędzle i sztalugi. Obserwując najbliższe otoczenie, Dzieci namalują obrazy nasycone ich wrażliwością i spojrzeniem na świat.

22.07

Historia o Superbohaterze – warsztaty komiksowe.

Podczas wakacyjnej odsłony Warsztatów Komiksowych Uczestnicy i Uczestniczki poznają sposoby na twórcze konstruowanie opowieści, która posłuży za scenariusz komiksowy. Co to za historia bez superbohatera, który walczy ze złem? Zatem będzie też o tworzeniu postaci i nadawaniu jej emocji. Zdolności Dzieci zostaną poddane próbie, w starciu z flamastrami, kredkami i kartkami, a to wszystko w oparach super mocy.

23.07

Ostre cięcie – warsztaty rzeźbiarskie.

Głównym zagadnieniem będzie rzeźba reliefowa/płaskorzeźba, wykonana z plasteliny oraz gliny. Czym różni się płaskorzeźba od rzeźby? Czy można narysować rzeźbę? Uczestnicy i Uczestniczki spróbują swoich sił w rzeźbieniu medalionu, który zaprojektują. Nauczą się ciąć i formować, używając narzędzi rzeźbiarskich oraz przedmiotów codziennego użytku.

24.07

Raz na zawsze – warsztaty odlewania z gipsu.

Beton czy gips, siatka zbrojeniowa, a może pakuły? Jakich materiałów użyć, aby utrwalić raz na zawsze przedmiot za pomocą gipsu? Jak zabarwić odlew i nadać mu ciekawy wygląd? Uczestnicy i Uczestniczki wykonają oraz krok po kroku poznają proces powstawania gipsowego odlewu.

27.07

Słuchaj rytmu pracy serca, tętna i … tańcz

Czym jest rytm – jakie rytmy rozróżniamy i jak je rozpoznawać? Czym są akcenty i tempo? Czy sam rytm może być już nazywany muzyką? Uczestnicy i Uczestniczki poznają zabawy rytmiczne i taneczne. Porozmawiają o rytmie natury, następstwie pór roku, dnia i nocy, o rytmie zegara, przemijaniu, o rytmach związanych z człowiekiem: biciem serca, wdechem-wydechem, czy chodem: lewa-prawa. Wsłuchają się w rytm własnego ciała — serca, tętna i poznają podstawy pierwszej pomocy.

28.07

Gdzie mieszka muzyka?

Czy muzyka to tylko piosenki w radio i utwory grane na koncertach? Gdzie odnaleźć muzykę? Czy mieszka jedynie w filharmonii i sklepie muzycznym? Uczestnicy i Uczestniczki dowiedzą się, o czym śpiewa wiatr, ptaki wiosną nad ranem, skrzypiąca brama i drzwi w babcinym domu. Zbudują własne instrumenty, a także zagrają muzykę, zarówno na tradycyjnych, jak i zupełnie zaskakujących instrumentach.

29.07

Orkiestra to My!

Warsztaty z muzyką klasyczną, najwybitniejszymi kompozytorami wszech czasów i orkiestrą symfoniczną. Uczestnicy i Uczestniczki poznają różne formy muzyczne, posłuchają muzyki klasycznej także na żywo. Dzieła muzyczne zinterpretują w formie plastycznej (metoda aktywnego słuchania Batii Strauss). Powstanie wyjątkowa orkiestra (oparta na metodzie Carla Orffa) – każdy będzie mógł zostać Dyrygentem.

30.07

Latino!

Hola! Witamy w Ameryce Południowej. Gorące słońce, energetyczna muzyka, palmy i błękit oceanu to najlepszy przepis na wakacje! Będą tańce inspirowane karnawałem w Rio de Janeiro, w rytmie mambo, samby i salsy. Zaprosimy do stworzenia wakacyjnego słowniczka języka hiszpańskiego, oczywiście w rytm muzyki. A na koniec dnia relaks przy dźwiękach bossa novy.

31.07

Angielska herbatka a Amerykański sen

Podróż po brytyjskich wyspach i herbatka u Jej Wysokości czy piknik w Central Park? Zaprosimy Uczestniczki i Uczestników do poznania kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – różnic między nimi i punktów wspólnych. Zaprezentowane zostaną muzyka celtycka, irlandzkie tańce oraz choreografia amerykańskich boysbandów.

 

Czas trwania

godz. 9:00-15:00

Uwagi:

  1. Ze względu na przepisy związane z wprowadzeniem działań prewencyjnych w zakresie zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 przewidziana jest ograniczona liczba miejsc.
  2. Procedura działań prewencyjnych w zakresie zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 powstała w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest dostępna tutaj.
  3. Dzieci muszą być wyposażone przez rodziców w maseczki i przyłbice w celu zapewnienia im większego komfortu uczestniczenia w warsztatach.
  4. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie DDK „Czuby Południowe” oraz na świeżym powietrzu z zachowanie, wytycznych m.in. dotyczących zachowania odległości między dziećmi.
  5. DDK „Czuby Południowe” nie zapewnia wyżywienia (w tym napojów).
  6. Jeden rodzic może zgłosić jedno dziecko – zapisać można na jeden wybrany turnus.
  7. Decyduje kolejność kompletnie wysłanych zgłoszeń oraz uiszczenia płatności (informacje dotyczące wpłaty zostaną przesłane w odpowiedzi na kompletnie wysłane zgłoszenie).
  8. Uiszczona opłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji lub nieobecności dziecka.
  9. Wysłanie kompletnego zgłoszenia (wyłącznie przez formularz) oraz uiszczenie opłaty jest równoznaczne z zapoznaniem się i wyrażeniem zgody przez rodzica / rodziców dziecka na zapisy Procedura działań prewencyjnych w zakresie zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 powstała w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polityki przetwarzania informacji i danych (RODO) dostępnych tutaj. 
  10. DDK „Czuby Południowe” zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmiany w organizacji akcji, zwiększenia limitu przyjęć lub odwołania akcji w kontekście sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

 

Koordynacja akcji – Alicja Kawka, tel. 81 466 59 19, 882 433 041 a.kawka@ddkczubypoludniowe.pl

Limit miejsc został wyczerpany