Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bartosz Krupa poleca cz. 3

grafika W tym odcinku Bartosz Krupa, Prowadzący Otwartą Pracownię Medialab zaprasza do zabawy obrazem cyfrowym, czyli zdjęciami lub krótkimi filmami.

Pierwsza aplikacja to szansa na powrót do czasów dzieciństwa i fotobudek, czyli Pictomat. Zasada jest prosta, wejdź na stronę, aktywuj kamerę i zrób zdjęcie. Możesz potem je wydrukować lub zachować w chmurze.

Aplikacja tutaj 

Następną propozycją jest Webcam toy. Aplikacja pozwala na wykorzystanie kamery komputera i zastosowanie efektów, które zmieniają obraz widoczny na ekranie, od charakterystycznych dla epoki disco, po wykorzystanie motywów płomieni.

Aplikacja tutaj

Jeśli chcecie edytować swoje zdjęcia, to polecam aplikację Fotor. Bezpłatny edytor zdjęć z wieloma filtrami, które zadowolą każdego zaawansowanego amatora obróbki zdjęć. Po prostu kliknij „edit photo”, a potem wybierz zdjęcie z dysku i rozpocznij edycję. Spróbuj, aplikacja daje wiele możliwości.

Aplikacja tutaj

Gdy znudzi Wam się zdjęcie, a chcielibyście je mieć jako rysunek, to internet pomoże. Na stronie Cartoonize zmienicie swoje zdjęcie w rysunek, bezpłatnie i wspaniale się przy tym bawiąc. Wybierz znajdujący się po lewej stronie przycisk „online cartoonizer”, następnie zaznacz „upload photo”, wybierz zdjęcie z dysku lokalnego i poczekaj. Po załadowaniu po lewej stronie ekranu będzie widoczny wybór efektów, które możesz zastosować, a także elementy, które również możesz dodać do rysunku.

Aplikacja tutaj

Na koniec jeszcze jedna strona, która może się przydać. Chcesz zrobić animowany obrazek? Polecam stronę Ezgif, na której zmienicie rysunki lub fragmenty filmu w krótką animację.

Aplikacja tutaj