Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”    /    ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 18    /    e-mail: info@ddkczubypoludniowe.pl

DDK Czuby Południowe
DDK Węglin
Marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
Marzec 2016

KSIĘGA MIEJSKIEJ DŻUNGLI / wernisaż

Zobacz jaka jest dżungla miasta! Zapraszamy na wernisaż prac nagrodzonych w III Miejskim Konkursie Plastycznym – KSIĘGA MIEJSKIEJ DŻUNGLI, ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród!

Rytm i lulanie

Jak śpiewać i jak lulać, by nasze Maleństwo pokochało muzykę? Co śpiewać? Czego słuchać? Z Cyklu „mamalucha” zapraszamy na warsztat umuzykalniający dla rodziców i dzieci do lat 4, na którym dowiemy się jak przekazywać muzykę w formie zabawy i jak rozwijać wrażliwość oraz wyobraźnię muzyczną najmłodszych.

Porywacze powietrza

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda powietrze? Czy układa się w niewidzialne konstelacje krążące między naszymi plecami? Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Warsztacie Twórczym!

Obudź w sobie kreatywność!

Czym jest kreatywność i do czego przydaje się w życiu? Czy każdy jest kreatywny? Czy kreatywność jest dziedziczna? Czym jest twórcze widzenie świata? Z Cyklu „Twoja kolej!” zapraszamy na warsztat kreatywnego myślenia dla dorosłych!

Kultura islamu – prawdy i mity / Shirin Kader

O niezwykłych podróżach na Wschód, o prawdach i mitach związanych z kulturą islamu, o książkach, spotkaniach, kuchni i kulturze Orientu będziemy rozmawiać z Shirin Kader – autorką książki „Zaklinacz słów”. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Jaka kultura?”!

Stypendia Prezydenta Miasta Lublin rozdane

Dorota Lesiak, koordynatorka pracy programowej DDK „Czuby Południowe”, oraz Magdalena Banasiak, uczestniczka Warsztatów Słowa prowadzonych przez Mateusza Nowaka w DDK „Węglin”, otrzymały Stypendia Prezydenta Miasta Lublina za osiągnięcia artystyczne!

KSIĘGA MIEJSKIEJ DŻUNGLI

Wyobraźcie sobie postać, która trafia do miejskiej dżungli. Jak może wyglądać takie miejsce? Ile jest tam natury, a ile techniki i kultury? Opowiedzcie nam, jaka jest dżungla miasta! Zapraszamy do udziału w III Miejskim Konkursie Plastycznym!

Uwaga! Informacja

24 i 25 marca 2016 (Wielki Czwartek i Wielki Piątek) zajęcia w DDK „Czuby Południowe” odbywają się zgodnie z planem. Ponownie spotykamy się we wtorek, 29 marca. Do zobaczenia!

ŚWIĄTECZNIE!!!

Wiosennej i pełnej radości Wielkanocy życzy Zespół Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” i Zespół Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”!

Recytatorzy na start!

Rozpoczyna się wiosenny sezon konkursów recytatorskich. Nie może w nim zabraknąć Recytatorów – uczestników Warsztatów Słowa prowadzonych w DDK „Czuby Południowe” i w DDK „Węglin”! Za nimi już pierwsze, wiosenne sukcesy!